۲۵ دی ۱۳۹۸، ۹:۴۲
کد خبر: 83634632
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۱ قهرمان از خدمت سربازی معاف شدند

۲۵ دی ۱۳۹۸، ۹:۴۲
کد خبر: 83634632
 ۸۱ قهرمان از خدمت سربازی معاف شدند

تهران- ایرنا- دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی وزارت ورزش از معافیت ۸۱ ورزشکار قهرمان در بازی‌های المپیک، آسیایی جاکارتا و رقابت‌های جهانی خبر داد.

مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا در آبان ماه سال گذشته موافقت کردند که نفرات اول تا سوم مسابقات المپیک و نفرات اول و دوم مسابقات جهانی، اول آسیایی، نفرات سوم مسابقات جهانی و نفرات دوم و سوم آسیایی از انجام خدمت سربازی معاف شوند.

همچنین ۳۵ ورزشکار در قالب طرح سرباز قهرمان در فدراسیون‌های ورزشی به‌صورت امریه دوره ضرورت مقدس سربازی خود را طی می کنند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دی ماه ۹۱ کلیات طرح اصلاح قانون سرباز قهرمان را بررسی و با ۱۴۹ رای موافق، ۶۵ رای مخالف و ۱۶ رای ممتنع تصویب کردند.

بر اساس مصوبه مجلس در ماده واحده طرح مذکور تبصره ۴ ماده واحده قانون سرباز قهرمان مصوب ۱۳ اسفند ماه ۱۳۷۶  اصلاح و همچنین عبارت «سازمان تربیت بدنی» در قانون مذکور به عبارت «وزارت ورزش و جوانان» تغییر می‌یابد.

این قانون طی آن، افراد اول تا سوم المپیک و افراد اول مسابقات آسیایی با موافقت ستاد کل نیروهای مسلح و رعایت ماده واحده قانون سربازمعلم پس از طی دوره آموزش نظامی از اتمام خدمت دوره ضرورت معاف خواهند شد.

همچنین وزارت ورزش و جوانان و سایر وزارتخانه‌ها به استخدام قهرمانان المپیک در وزارتخانه ‌ها و واحدهای تربیت بدنی و ورزشی در همه دستگاهها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی و وابسته به دولت یا نهادهای عمومی غیردولتی مکلف شدند.

پیش‌تر مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی به ایرنا گفته بود که ۲۹ نفر از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا مشمول قانون معاف از سربازی شده‌اند که فرآیند معافیت آنها آغاز شده و مراحل نهایی را سپری می‌کند و به زودی کارت معافیت آنان صادر خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha