دیدار شب چله استاندار آذربایجان‌شرقی با زلزله‌زده‌ها

تبریز- ایرنا - استاندار آذربایجان‌شرقی شب گذشته همزمان با شب چله در روستای زلزله‌زده هولیق از توابع بخش مرکزی شهرستان سراب حضور یافت و از نزدیک در جریان وضعیت زندگی و اسکان زلزله‌زدگان این منطقه قرار گرفت.

استاندار آذربایجان شرقی شب یلدا را با زلزله‌زدگان شهرستان سراب سپری کرد

استاندار آذربایجان شرقی طولانی‌ترین شب سال را در کنار اهالی

محمدرضا پورمحمدی در طولانی ترین شب سال با حضور در خانه‌های تعدادی از اهالی این روستا، ضمن مصاحبت از نزدیک با وضعیت این خانواده ها آشنا شد.

وی شب یلدا را به مردم استان و هموطنان مناطق زلزله‌زده تبریک گفت و روزهای خوب و خوشی را برای آنان آرزو کرد.

همچنین با حضور استاندار آذربایجان شرقی ۵۰۰ بسته مواد غذایی بین زلزله‌زدگان شهرستان سراب توزیع شد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین در بازدید از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان سراب، از پیشرفت کار بازسازی ابراز رضایت کرد و گفت: اسکان دائم مردم در این مناطق آغاز شده و اگر شرایط جوی اجازه دهد بخش عمده این کار تا پایان امسال انجام خواهد شد.

وی افزود: در شهرستان سراب حدود یک‌هزار واحد مسکونی تخریب شده بود که ۲۰۰ نفر تقاضای ساخت اتاقک اسکان موقت را داشتند و برای بقیه افراد نیز وام بلاعوض ۱۰ میلیون تومانی پرداخت شد.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: واحدهای آسیب‌دیده شهری هم توسط کارشناسان بنیاد مسکن ارزیابی و برای دریافت تسهیلات بازسازی به بانک‌ها معرفی می‌شوند.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: محل‌های نگهداری احشام نیز در مناطق زلزله‌زده استقرار یافته و کار ساخت آنها به خوبی پیش می‌رود.

پورمحمدی از همراهی مردم مناطق زلزله‌زده استان با دستگاه‌های مسوول نیز قدردانی کرد و گفت: مردم نجیب این مناطق با وجود همه مشکلات قدردان خدمت‌گزاران خود هستند و مسئولان نیز با تمام وجود برای حل مشکلات آنها می‌کوشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =