۳۰ آذر ۱۳۹۸، ۱۱:۵۹
کد خبرنگار: 2660
کد خبر: 83602395
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

موکب‌های اربعین خوزستان آماده خدمت‌رسانی به مناطق بحران‌زده هستند

اهواز- ایرنا - جانشین کمیته جذب مشارکت‌های مردمی ، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان گفت: موکب‌های اربعین استان آماده خدمت رسانی به مردم و عزیمت به مناطقی دچار آبگرفتگی در استان هستند.

امیدوار آقایی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تعدادی از موکب‌های اربعین به صورت داوطلبانه و با امکانات لازم آماده خدمت رسانی به مردم خرمشهر ، آبادان ، کارون و مناطقی از کلانشهر اهواز هستند.
وی گفت: تاکنون درخواستی از مدیریت بحران استانداری خوزستان به کمیته جذب مشارکت‌های مردمی ، اسکان و تغذیه برای ورود موکب‌های اربعین به مناطق بحران زده دریافت نشده ولی در صورت درخواست کمک ، موکب‌ها آماده عزیمت به مناطق درگیر آبگرفتگی خوزستان هستند.
جانشین کمیته جذب مشارکت‌های مردمی ، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان در ادامه اظهار داشت:موکب‌های اربعین استان تاکنون در جریان زلزله ۱۳۹۶ کرمانشاه و سیلاب بهار امسال خوزستان وارد عمل شدند و خدمات قابل توجهی به هموطنان آسیب دیده ارائه کردند.

موکب‌های اربعین رفته رفته به گروه‌های منسجم مردمی به منظور کمک رسانی به مناطق آسیب دیده از حوادث طبیعی و قهری تبدیل شده اند. 
وزیرکشوردر بهارامسال به صورت رسمی از موکب‌های اربعین خواست برای کمک رسانی به هموطنان سیل زده وارد عمل شوند که بلافاصله موکب‌های اربعین با بهره گیری از کمک‌های مردمی و خیرین به مناطق درگیر سیلاب عزیمت کردند.
به گزارش ایرنا در جریان آبگرفتگی اخیر شهرهای کارون ، خرمشهر و آبادان و نقاطی از کلانشهر اهواز گروه‌های مردمی و جهادی ، سپاه ، بسیج ، نیروهای مسلح و جوانان داوطلب هلال احمر در کنار دستگاه های اجرایی و امدادرسانی به کمک مردم آسیب دیده شتافتند.
بارندگی‌های سیل آسای کم سابقه دوشنبه هفته گذشته که میزان آن در آبادان ۱۱۲و در اهواز ۸۴میلیمتر گزارش شد مناطق وسیعی از شهرهای آبادان ، خرمشهر و کارون و برخی مناطق ماهشهر و شادگان با شدت کمتر را دچار آبگرفتگی و مردم را با مشکلات بغرنج و پیچیده‌ای روبه رو کرد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha