وزارت نیرو ۱۹۱ پروژه در استان کرمانشاه در دست اجرا دارد

کرمانشاه- ایرنا- وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو هم اکنون در استان کرمانشاه ۱۹۱ پروژه در بخش‌های آب، برق و فاضلاب شهری و روستایی در دست اجرا دارد.

رضا اردکانیان روز سه شنبه در جمع مردم روستای «قمشه سید یعقوب بخش» ماهیدشت شهرستان کرمانشاه که لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، استاندار کرمانشاه، نمایندگان استان در مجلس و جمعی از مدیران حضور داشتند، افزود: برای اجرای این پروژه ها در استان کرمانشاه ۱۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری پیش بینی شده است.

او متوسط پیشرفت این پروزه ها را ۵۲ درصد اعلام و اظهار امیدواری کرد با تمهیدات اندیشه شده شاهد توسعه آبرسانی به روستاها باشیم.

وی با اشاره به اینکه وزارت نیرو اکنون جمع آوری فاضلاب های شهری را در دست اجرا دارد، گفت: ۲۳۰ تصفیه خانه فاضلاب شهری در مدار قرار گرفته و هر هفته یک تصفیه خانه نیز در کشور به این مدار اضافه می شود.

اردکانیان همچنین طرح جمع آوری فاضلاب های روستایی را در دستور کار وزارت نیرو دانست و گفت: در حال برنامه ریزی هستیم در روستاها نیز طرح جمع آوری فاضلاب به مرحله اجرا درآوریم.

وزیر نیرو یکی دیگر از برنامه های در دست اجرای وزارت نیرو را طرح یکپارچه سازی  فاضلاب شهری و روستایی اعلام کرد و افزود: در نظر داریم با تجهیز تمام منابع، امکانات و تجهیزات خدمات رسانی در شهرها و روستا ها را توسعه دهیم. 

به گفته رییس شورای انسجام‌بخشی صنعت آب و برق کرمانشاه، ۶ پروژه صنعت آب و برق با اعتبار بیش از هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان در سفر رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو افتتاح و کلنگ زنی می شود.

علیرضا تخت شاهی به ایرنا گفت: در جریان این سفر پروژه آبرسانی به ۵۵ روستا در سطح استان با اعتباری بیش از ۱۳۱ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری می رسد که این پروژه بیش از سه هزار و ۳۰۰ خانوار روستایی با جمعیتی بیش از ۱۱ هزار و ۷۰۵ نفر را از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند خواهد کرد.

وی  پروژه خنک کاری و ارتقای توان نیروگاه اسلام آبادغرب، را با اعتباری در حدود ۱۱۰ میلیارد تومان از دیگر پروژه هایی ذکر کرد که در سفر وزیر نیرو به استان کرمانشاه به بهره برداری خواهد رسید، گفت: این پروژه توان افزایش ۱۷.۵ درصد مگاوات انرژی در پیک را دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها