بهره‌برداری از ۴۶۴ پروژه بزرگ صنعت آب و برق از نیمه دوم پارسال تاکنون

تهران - ایرنا - وزیر نیرو گفت: از زمان آغاز پویش هر هفته #الف ب-ایران در نیمه دوم پارسال تا امروز از ۴۶۴ پروژه بزرگ بهره‌برداری شده است.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، «رضا اردکانیان» در مراسم بهره برداری از ۲۴ پروژه بزرگ آب و برق در ۵ استان کشور به صورت ویدئو کنفرانس از محل ستاد وزارت نیرو افزود: در نیمه دوم سال پارسال پویش هر هفته #الف ب-ایران کلید خورد که بهره‌برداری از ۲۲۷ پروژه بزرگ آب و برق را ممکن کرد.

وی اعتبار این طرح ها از ابتدا تاکنون را ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برشمرد و خاطرنشان ساخت: امسال و با احتساب این ۲۴ پروژه ای که در ۵ استان به بهره برداری رسید، تعداد ۲۵۰ پروژه وعده داده شده ۲۳۷ پروژه که همگی بزرگ هستندبه ثمر رسید.

وزیر نیرو ادامه داد: سرمایه گذاری انجام شده برای این ۲۴ پروژه حدود ۶۵ هزار میلیارد تومان است.

اردکانیان گفت: بهره برداری از این طرح ها در سخت ترین شرایط اقتصاد تحریمی اتفاق افتاده که نشان از سرزندگی و بالندگی ملت ایران است.

وی پروژه های برقی را پروژه هایی دانست که همواره از اهمیت بالایی برخوردار است و افزود: بهره برداری از طرح های برقی در قزوین نقش مهمی در این منطقه دارند.

وزیر نیرو به بهره برداری از پروژه تصفیه خانه فاضلاب در روستای قشلاق قزوین اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: ۲۵ سال شرکتی به نام آب و فاضلاب روستایی وجود داشته اما تا چندی پیش این شرکت در باره تصفیه خانه فاضلاب روستایی به دلایل متعدد و مشکلات جاری ورود نداشته است.

اردکانیان افزود: چندی پیش و با یکپارچه شدن شرکت های شهری و روستایی آب و فاضلاب پرونده ای به نام فاضلاب روستایی گشوده شد.

وی ادامه داد: پرونده فاضلاب روستایی با تجمیع منابع مالی و انسانی این دو شرکت گشوده شد و امروز کار خود در بخش توسعه فاضلاب روستایی را با جدیت آغاز کرده و ادامه خواهد داد.

وزیر نیرو گفت: کشورمان در منطقه در بخش فاضلاب شهری کارنامه روشنی دارد به گونه ای که بالای ۵۲ درصد جمعیت شهری تحت پوشش فاضلاب هستند.

اردکانیان ادامه داد: تا قبل از پایان سال یکی از تصفیه خانه های مهم فاضلاب شهری با جمعیت تحت پوشش بالای سه میلیون نفر در تهران به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: اما در بخش فاضلاب روستایی با عقب ماندگی روبرو هستیم که امید است در پرتو یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری این موضوع به طور جدی‌تر پیگیری و اجرایی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha