۱۰ آذر ۱۳۹۸، ۱۵:۱۹
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 83576078
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

  بیشتر شبهات دانش آموزان در مورد نماز است

اصفهان- ایرنا- رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان گفت: بیشتر شبهات دانش‌آموزان در مورد نماز است و اغلب برنامه‌های ستاد اقامه نماز در مدارس اجرایی می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر روز یکشنبه نشست خبری برگزاری اجلاس نماز استان اصفهان افزود: با توجه به دستور رهبر معظم انقلاب که باید مدارس را به نمازخوانی نوجوانان مزین کنید و این بهترین تضمین برای سلامت آینده جامعه است؛ ۹۰ درصد برنامه‌های ستاد اقامه نماز به طرف مدارس سوق داده شده است.

وی با بیان اینکه کارکردن برای قشر نوجوان اثرات مطلوبی در آینده جامعه به‌دنبال دارد خاطرنشان کرد: کوتاهی‌های بسیاری در مورد نماز انجام داده‌ایم و هنوز جامعه ما بینش و دانش کافی در مورد عمق تاثیرات نماز در زندگی اجتماعی و فردی ندارد.

وی با بیان اینکه نماز باید در اولویت اول زندگی همه ما قرار بگیرد تصریح کرد: بسیاری از نابسامانی‌ها و آسیب‌های اجتماعی در صورتی‌که به نماز اهمیت بیشتری داده شود، برطرف خواهد شد.

حجت الاسلام رنجبر ادامه داد: اهمیت نماز در جامعه ما تاکنون بطور شایسته مطرح نشده و رسانه‌ها باید بیش از پیش در این زمینه فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه اجلاس استانی نماز امسال در همه شهرستان‌ها برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: این اجلاس تاکنون در حدود پنج شهرستان استان برگزار شده و در آینده در سایر شهرستان‌ها هم برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان اضافه کرد: برای بهره‌برداری هر چه بهتر از آثار و نتایج نماز، این اجلاس علاوه بر شهرستان‌ها در همه نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان هم برگزار خواهد شد.   

وی با اشاره به اینکه در این زمینه مقرر شده که ۲ هزار نشست در هزار مدرسه استان اصفهان برگزار کنیم، بیان کرد: تاکنون بیش از ۲۷۰ استاد تخصصی ویژه نماز از بین طلاب و روحانیان واجد شرایط با برگزاری آزمون و مصاحبه به کار گرفته شده است.

حجت الاسلام رنجبر اظهارداشت: برنامه‌های ستاد اقامه نماز استان اصفهان در سه بخش فرهنگی، آموزشی و نظارت و ارزیابی است و تمام تلاش ما بر این است که مطالب به روز را به مخاطبان ارائه دهیم.

وی افزود: در این اجلاس از یکصد نفر از پرسنل فرهنگی و ۲۳ دستگاه استانی تجلیل ویژه می‌شود  و ۲۴ دستگاه هم شایسته تقدیر شناخته خواهند شد.

اجلاس نماز استان اصفهان روز چهارشنبه ۱۳ آذر امسال در سالن اهل البیت (ع) برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha