ترافیک ۳۳۵ کیلومتری؛ جولان اعتراضی تراکتورها در فرانسه

تهران- ایرنا- کشاورزان فرانسوی امروز(چهارشنبه) در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت «امانوئل مکرون»، با تراکتورهای خود بزرگراه‌های منتهی به پاریس را بستند و موجب ایجاد صدها کیلومتر ترافیک پرحجم شدند.

به نوشته روزنامه «لو پاریزین» فرانسه، در این تظاهرات که از صبح امروز به وقت محلی از سوی فدراسیون ملی اتحادیه‌های کشاورزان (FNSEA) و اتحادیه کشاورزان جوان فرانسه(JA) آغاز شده، صدها تراکتور با ورود به راه‌های اصلی شهرهای پاریس و لیون، بزرگراه‌های این دو شهر را مسدود کرده اند.

روز گذشته نیز کشاورزان آلمان با آوردن تراکتورهایشان به خیابان های شهرهای بزرگ به نشانه اعتراض، اقدام مشابهی انجام دادند.

در اطراف پاریس ترافیک پرحجمی در بزرگراه‌های  A۱ ،  A۴ و A۱۳ شکل گرفته و حرکت خودورها با کندی انجام می شود و در برخی نقاط هم خودروها کاملا متوقف شده اند.

در ناحیه «رون آلپ»، کشاورزان از سراسر منطقه برنامه‌ریزی کرده اند تا امکان دسترسی بزرگراه لیون را در سه نقطه در شمال (لیمونه) ، جنوب (ترنی) و در شرق (بینست) مسدود کنند.

«ژان باپتیست بنوا» کشاورز منطقه «پلِسی پلَسی» می گوید: اگر باران نبارد تولیدات ما از نصف هم کمتر خواهد شد. پاییز برای ما بسیار سخت و برداشت چغندر و کاشت گندم به دلیل شرایط آب و هوایی مشکل است. بنابراین ما اکنون زمان زیادی نداریم.

در چارچوب اعتراض های مردمی و صاحبان مشاغل مختلف نسبت به رویکرد اقتصادی دولت فرانسه، این برای سومین بار در حدود سه ماه اخیر است که کشاورزان فرانسوی اقدام به تظاهرات می کنند.

پیشتر  در روزهای ۱۶ و ۳۰مهر کشاورزان فرانسوی در ۸۵ درصد بخش‌ها و نواحی فرانسه علیه سیاست‌های دولت فرانسه دست به تظاهرات زدند و با بستن بزرگراه‌ها و جاده‌های این کشور، به جمع جنبش مخالفان ضد سیاست‌های امانوئل مکرون موسوم به «جلیقه زردها» پیوستند.

اعتراض های مردمی نسبت به سیاست های اقتصادی دولت موسوم به جنبش جلیقه زردها که از ۲۶ آبان سال گذشته در سراسر فرانسه آغاز شده بود، یک سالگی خود را پشت سر گذاشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha