توسعه همکاری‌های بین بخشی با هدف حفظ نباتات

تهران –ایرنا – معاونت علمی‌ و فناوری ریاست‌جمهوری‌ و سازمان حفظ نباتات کشور همکاری‌ خود را با هدف مشارکت در زمینه مدیریت و راهبری طرح‌های فناورانه و اولویت‌دار و تولید کالای دانش‌بنیان‌ و فناورانه کشور در حوزه عوامل خسارت‌زای محصولات کشاوری و فرآوردهای گیاهی آغاز کردند.

بر اساس تفاهم‌نامه ای که امروز (سه‌شنبه) توسط «پیمان صالحی» معاون تجاری سازی معاونت علمی ریاست جمهوری و «محمدرضا درگاهی» رئیس سازمان حفظ نباتات وزارت کشاورزی امضا شد، اجرای اقتصاد مقاومتی و ضرورت هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی برای فراهم‌سازی بستر مشارکت محققان و متخصصان برای بکارگیری دانش و فناوری در تحقق اهداف توسعه ملی مورد توجه قرار گرفت.

توسعه بازار و تجاری سازی محصولات دانش‌بینان و فناورانه در بخش حفظ نباتات و مدیرت عوامل خسارت زای کشاوری و فرآوردهای گیاهی از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.

این تفاهم‌نامه، بسترسازی و تسهیل ورود شرکت‌های دانش‌بنیان برای استفاده از ظرفیت شبکه‌های دانش‌بنیان‌ و نوآور در زمینه تکمیل زنجیره تامین محصولات کشاورزی تدوین شده‌ است.

همچنین ساماندهی، هماهنگی و اجرای حمایت اثربخش و هدفمند از کسب و کارهای دانش‌بنیان‌ و فناورانه در بخش آفت‌کش‌ها و تسهیل ورود بکارگیری راهکارهای فناآورانه و محصولات نوآورانه در بخش آفت‌کش‌ها از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه همکاری‌است.

این تفاهم نامه از امروز به مدت پنج سال برای طرفین قابل اجراست و در صورتی که دو طرف این تفاهم هم‌نامه توافق داشته‌باشند قابلیت تمدید دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha