۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۸
کد خبرنگار: 2365
کد خبر: 83485668
۰ نفر

برچسب‌ها

لزوم مصرف کود نیترات برای مقابله با سرمازدگی کلزا

تهران - ایرنا - معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: مبارزه با سرمازدگی در گیاه کلزا با کود نیترات با پایه ازت برای فصول پاییز و بهار کارساز است و باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش یکشنبه وزارت جهاد کشاورزی، «عباس کشاورز» در نشست برنامه ابلاغی توسعه کشت کلزا که به منظور بررسی پیشرفت فیزیکی تولید برگزار شد، افزود: برای مدیریت و کاهش آسیب ها در مزارع باید در عرصه حضور داشته باشیم و دستورالعمل ها را اجرایی کنیم.

وی اظهارداشت: برای بررسی مشکلات و مبارزه با آفات از جمله سِنَک باید ستادی در تهران با مسئولیت سازمان حفظ نباتات با همکاری موسسه گیاه‌پزشکی و تعیین نیروهای معین مناطق تشکیل شود و حداکثر تا دهم آبان دستورالعمل فنی از سوی سازمان حفظ نباتات تهیه و به استانها ابلاغ شود.

کشاورز با تاکید بر اجرای دستورالعمل ارسال شده در زمینه مبارزه با سرمازدگی در گیاه کلزا در استان ها اظهار داشت: مبارزه با سرمازدگی در گیاه کلزا چه در پاییز و چه در بهار با کود نیترات پایه ازت، کارساز است و باید در دستور کار قرار گیرد.

به گفته وی، دوره‌های آموزشی لازم برای کارشناسان پهنه و حفظ نباتات در استان‌ها باید برگزار شود.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه ستاد تغذیه کلزا با مسئولیت موسسه آب و خاک تشکیل شود گفت: نیازهای غذایی گیاه در تمام مراحل رشد باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: کلزا گیاه مدیریت پذیر است و به خاطر حساسیت بالایی که دارد بیش از هر محصولی در کشور به مراقبت نیاز دارد، بنابراین تمام مشکلات این گیاه پیش از آن که منجر به خسارت شود، باید حل و فصل شود، همچنین موضوع بیمه کشاورزان و محصولات آنها باید با جدیت بیشتری پیگیری شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =