۲۲ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۲۶
کد خبرنگار: 942
کد خبر: 83553874
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

حضور نمایندگان اتحادیه اروپا در مناطق سیل‌زده گلستان

گرگان - ایرنا - نمایندگان پروژه اکو اتحادیه اروپا برای بازدید از فعالیت‌های در حال انجام این اتحادیه در مناطق سیل‌زده که با حمایت مالی سازمان‌های خیریه کشورهای عضو در حال انجام است به گلستان سفر کردند.

به گزارش روز سه شنبه استانداری گلستان، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گلستان در حاشیه حضور این گروه با تشریح شرایط اتباع خارجی مقیم این استان و آخرین وضعیت مناطق سیل زده گلستان در حوزه آسیب‌های اجتماعی گفت: با ارایه خدمات مطلوب و در حال اجرا، آسیب‌های اجتماعی اتباع مناطق سیل‌زده استان کاهش خواهد یافت.

مهدی دهرویه آموزش مهارت‌های کسب و کار و توانمند سازی اتباع را اولویت نخست استانداری گلستان در این حوزه عنوان کرد و افزود: افزون بر آن، آموزش و پروش، درمان و پروژه مشترک ایجاد مجتمع فرهنگی چند منظوره از دیگر اولویت‌های مرتبط با کاهش آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی اتباع و مهاجران خارجی گلستان است.

وی خواستار مشارکت و همکاری بیشتر سازمان‌های بین المللی برای بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل گلستان شد.

برنارد جسپر و نعیم گول نمایندگان پروژه اکو اتحادیه اروپا از مناطق سیل زده گلستان بازدید و برای نیازسنجی کمک‌های اولویت دار با مسوولان اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری گلستان جلسه برگزار کردند.

چند روز قبل دهرویه مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گلستان گفته بود: اجاره بها ۳۵ خانوار سیل زده اتباع خارجی ساکن گنبدکاووس به ارزش ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل پروژه های دو جانبه کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و اداره کل اتباع خارجی وزارت کشور پرداخت شد.

در استان گلستان بیش از ۲۵ هزار مهاجر خارجی سکونت دارد که بیش از ۹۵ درصد آنان اتباع افغانستان هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha