۲۱ آبان ۱۳۹۸، ۱۳:۱۷
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 83551888
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رییس جمهوری: سلامت و زندگی خوب مردم هدف اول دولت است

کرمان - ایرنا - رئیس جمهوری با اشاره به افتتاح کارخانه اسید سولفوریک مس سرچشمه گفت: اهمیت این کارخانه از دیدگاه صنعتی نیست بلکه از لحاظ زیست محیطی مهم است زیرا همانطور که در صنعت پیشرفت می‌کنیم؛ باید سلامت مردم و زندگی خوب مردم هدف اول ما باشد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان کرمان با افتتاح بیش از یکهزار پروژه این استان به صورت ویدئو کنفرانس افزود: بهره‌برداری از ۱۱ میلیارد تومان پروژه صنعتی و غیرصنعتی در استان کرمان بدین معناست که کارآفرینان، شرکت‌های فعال و دولت در کنار هم کار عظیمی را انجام می‌دهند.

رئیس جمهوری با بیان اینکه یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازهم تلاش برای خدمت به روستاییان است گفت: افتتاح پروژه های مختلف امروز در استان کرمان نشان داد دولت در بخش‌های مختلف روستاها  از جمله توسعه مدارس، ورزش، اشتغال، بومگردی، ارتباطات، آب، برق و گاز اقدامات ارزشمندی را انجام داده است.

روحانی با اشاره به افتتاح یکهزار و ۱۳۵ پروژه در بخش‌های کشاورزی استان کرمان و ایجاد اشتغال برای ۲هزار و ۲۰۰ نفر گفت: این پروژه‌ها علاوه بر اینکه صرفه‌جویی در مصرف آب را دارند؛ بسیار خوشحال کننده بود زیرا در سال ۹۲ تعداد  ۸۲ هزار هکتار در کرمان تحت پوشش آبیاری نوین بوده  و امروز ۱۰۷ درصد که بیش از ۲ برابر افزایش داشته و این به معنای تلاش کشاورزان و دولت و همه برای صرفه‌جویی در مصرف آب است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با تأکید بر مهار بیابان‌زدایی از طریق مالچ‌پاشی و دیگر روش‌ها گفت: این مساله برای استان‌های کویری به ویژه در حاشیه استان‌ها و زندگی مردم ضروری و مهم است.

رئیس جمهوری با بیان اینکه طرح ملی ساخت ۴۰۰ هزار مسکن در استان‌های مختلف شروع شده  و نظارت وزارتخانه راه بر ساخت مسکن‌ها مهم است تصریح کرد: به معماری، کیفیت و مقام بودن ساختمان‌ها در برابر زلزله باید توجه خاص شود.

روحانی افزود: یکی از مشکلات در کشور ما این است که در ساختمان‌ها هیچ گونه هارمونی وجود ندارد در حالی که یکی از هنرهای معماری نوازش چشم است که باعث شادابی و نشاط روح می‌شود.

وی تاکید کرد: راه‌آهن و ریل جزو اولویت‌های این دولت است و امیدواریم قول‌ها در این زمینه تحقق یابند.

پنج طرح در مس سرچشمه، حدود ۱۴ پروژه ورزشی، یکهزار و ۱۳۵ پروژه وزارت جهاد کشاورزی در رفسنجان، یکهزار و ۲۹۴  واحد مسکونی و پروژه‌های راه و شهرسازی از جمله طرح‌هایی بود امروز (سه‌شنبه) توسط رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانسدر استان کرمان  به بهره‌برداری رسید.

در سفر ۲روزه رییس جمهوری به این استان ۲۰ طرح مهم به ارزش ۱۵ هزار میلیارد تومان با اشتغالزایی مستقیم ۲هزار و ۵۰۰نفر افتتاح و مورد بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha