۱۱ کشته و ۷۱ مجروح تصادفات در یک هفته

بیرجند - ایرنا - رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: ۷۱ نفر در تصادفات جاده‌ای هفته گذشته (۲۰ تا ۲۶ مهر) مجروح و ۱۱ نفر در این استان کشته شدند.

سرهنگ علیرضا رضایی روز دوشنبه افزود: هفته گذشته ۸۴ فقره تصادف در راه‌های استان رخ داد که از این میزان ۳۷ فقره تصادف خسارتی بوده است.

وی با اشاره به وقوع ۴۱ فقره تصادف جرحی در این مدت بیان کرد: این حوادث ۷۱ مجروح برجا گذاشته است.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: همچنین در این مدت ۶ فقره تصادف فوتی در جاده‌های برون شهری استان به وقوع پیوست که در این حوادث ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند.

وی از وقوع ۵۴ درصد حوادث ترافیکی هفته گذشته در محورهای روستایی خبر داد و افزود: ۴۳ درصد این حوادث نیز در محورهای اصلی و مابقی در محورهای فرعی روی داده است.

رضایی با بیان اینکه واژگونی خودرو و خروج از جاده با ۳۸ درصد بیشترین آمار تصادفات این مدت را به خود اختصاص داده است گفت: ۲۹ درصد این حوادث نیز فقط در روز چهارشنبه به وقوع پیوسته است.

وی عامل ۴۳ درصد حوادث این مدت را ناشی از توجه نکردن به جلو اعلام کرد و گفت: ۴۶ درصد وسایل نقلیه مقصر در این حوادث خودروهای سواری بودند.

رئیس پلیس راه استان خراسان جنوبی اضافه کرد: بیشترین ساعت وقوع این حوادث ساعت ۱۲ تا ۲۰ گزارش شده است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس وی همچنین از ثبت ۱۰ هزار و ۵۶۷ فقره تخلف رانندگی در این مدت خبر داد و گفت: از این تعداد ۹۰۰ مورد تخلف حادثه‌ساز بود که با آنها برابر قانون برخورد شده است.

وی اظهار داشت: در این ارتباط ۲۸ خودرو و ۹۰ دستگاه موتورسیکلت توقیف شده است.

حوادث رانندگی از چالش‌های استان خراسان جنوبی به شمار می‌رود و بسیاری از جاده‌های این استان در دست دوباندسازی است.

۲ کریدور اصلی کشور از خراسان جنوبی عبور می‌کند و این استان مسیر عبوری به سمت مشهد مقدس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =