چهار مجتمع بین راهی در خراسان جنوبی ساخته می‌شود

بیرجند - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: با ورود سرمایه‌گذار بخش خصوصی چهار مجتمع خدماتی رفاهی به طور عمده در محورهای کویری این استان ساخته می‌شود.

جعفر شهامت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پرداخت تسهیلات برای ۲ مجتمع تامین اعتبار شده است و تا پایان امسال افتتاح می‌شود.

وی اظهار داشت: با تکمیل ۲ مجتمع خدمات رفاهی دیگر تا سال آینده مشکل کمبود توقفگاه در محورهای کویری استان رفع می‌شود. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی با اشاره به سفر اخیر رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به استان که در روز ملی روستا و عشایر انجام شده بود بیان کرد: در این سفر قول تامین اعتبار برای کمک به مجتمع‌های بین راهی، ایجاد پارکینگ و روشنایی داده شده که امیدواریم موارد در دست اقدام انجام شود. 

وی اضافه کرد: همچنین در این سفر تا سقف ۵۰۰ میلیون هزینه‌های مورد نیاز در بحث روکش‌های حفاظتی و جداکننده‌های استاندارد در بزرگراه‌ها اعلام و قول تامین داده شد ولی با احتساب نیازهای مجتمع‌های بین راهی پیش‌بینی می‌شود تا سقف یک میلیارد تومان بتوانیم از کمک‌های سازمان راهداری جذب کنیم. 

شهامت با بیان اینکه ۵۰ درصد واژگونی‌ها در خراسان جنوبی بیشتر از متوسط کشوری است گفت: به طور عمده تصادفات در محورهای کویر ناشی از خواب آلودگی بوده که انتظار می‌رود با ساخت مجتمع‌های جدید بین راه‌ها مشکلات این محورها رفع شود.

خراسان جنوبی ششمین استان کشور از لحاظ طول راه‌ها است و طول راه‌های آن ۱۷ هزار و ۸۲ کیلومتر اعلام شده است. هم اکنون ۲۷ مجتمع خدماتی رفاهی در محورهای خراسان جنوبی فعال است. 

۹۸۹۳* ۶۰۵۴
 

اخبار مرتبط