شیوه‌نامه انضباطی برخورد قهری با دانشجویان ندارد

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شیوه‌نامه و کمیته انضباطی برخورد شدید و قهری با دانشجویان ندارد.

در جلسه ۳۲۵ شورای اسلامی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اوایل اردیبهشت ماه برگزار شد، آئین نامه اصلاحی پیشنهادی انضباطی دانشجویان به تصویب رسید.
پس از آن، شیوه نامه انضباطی مشترک بین وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری همچنین بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط سکانداران شان به دانشگاه های زیرمجموعه پزشکی و غیرپزشکی ابلاغ شد.
با این حال شیوه نامه جدید انضباطی دانشگاه ها حواشی به دنبال داشت و برخی انتقاداتی نسبت به این شیوه نامه مطرح کرده بودند.
منصور غلامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره برخی اظهارات در مورد شیوه نامه انضباطی اظهار داشت: به دنبال ابلاغ شیوه نامه انضباطی، فضایی ایجاد شده و عده ای به دنبال مطرح کردن تفسیرهای خود هستند، در حالی که این شیوه نامه انضباطی بیشتر برای آسان تر کردن اجرای آیین نامه انضباطی است.
وی تاکید کرد: برخی منتقدان طوری حرف می زنند مثل اینکه همه دانشجویان دانشگاه ها قرار است تخلف انجام دهند؛ در حالی که آمارهای ما حاکی از اندک بودن تعداد این تخلفات در دانشگاه ها است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اگر تقلب های امتحانات پایان ترم را از فهرست سایر تخلفات جدا کنیم، عملا چیزی از تخلفات غیر علمی دانشجویان باقی نمی ماند که گاهی اوقات برخی دانشجویان دعوا کرده اند یا استاد و کارمندی از دانشجویی شاکی شده است.
وزیر علوم تاکید کرد: در آیین نامه انضباطی کسی با دانشجویان خصومتی ندارد.
مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان نیز درباره اطلاعیه این سازمان برای اعلام رئوس شیوه نامه انضباطی گفت: گزارش یا اطلاعیه توجیهی توسط دبیرخانه شورای مرکزی انضباطی سازمان امور دانشجویان برای تشریح تمام رئوس این شیوه نامه منتشر می شود.
وی خاطرنشان کرد: این اطلاعیه یا گزارش تغییرات شیوه نامه جدید انضباطی نسبت به دوره گذشته را هم کامل توضیح می دهد./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =