۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۹
کد خبر: 83292203
۰ نفر
جزئیات اصلاحات آیین نامه انضباطی دانشجویان اعلام شد

تهران- ایرنا- مدیركل امور دانشجویان داخل با اعلام جزییات اصلاحات آیین نامه انضباطی دانشجویان از گنجانده شدن بررسی تخلفات پژوهشی دانشجویان در این آیین نامه خبر داد.

جاماسب نوذری روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه ایرنا در مورد تغییرات جدید در آیین‌نامه انضباطی دانشجویان، اظهار كرد: آیین‌نامه انضباطی دانشجویان با اصلاحیه جدید تغییرات زیادی نكرده است، برخی اصلاحات در حد تغییر كلمات بود و در واقع اصلاحات پیچیده‌ای در آن اعمال نشد.
وی خاطرنشان كرد: برخی موارد مانند رسیدگی به تخلفات در فضای مجازی یا پژوهشی و مواردی كه از سال 78 تاكنون در این آیین‌نامه تغییر نكرده بود، اصلاح شد.
این مسئول سازمان امور دانشجویان در مورد تخلفات دانشجویان در فضای مجازی به برخی موارد اشاره كرد و گفت: انتشار عكس‌های غیراخلاقی یا مرتكب شدن كار خلاف اخلاق در فضای مجازی همچنین انتشار تصاویر نامناسب در كانال‌های اطلاع‌رسانی، شامل برخوردهای انضباطی با دانشجویان می‌شود.
نوذری در مورد تخلفات پژوهشی، اظهار كرد: آیین‌نامه انضباطی دانشجویان پیش از این به تخلفات پژوهشی نپرداخته بود و صرفاً تخلفات آموزشی و اخلاقی را مدنظر داشت كه با اصلاحیه جدید، تخلفات پژوهشی و علمی در پایان‌نامه و مقاله كه قانون آن هم مصوب شده است، در این آیین‌نامه گنجانده شد.
به گفته وی، برخوردهای انضباطی با دانشجویان هیچ تغییری نكرده و طبق روال گذشته به تخلفات رسیدگی می‌شود.
به گزارش ایرنا، جلسه 325 شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراكز آموزشی، آیین‌نامه انضباطی دانشجویان را اصلاح كرد. اصلاحات این آیین‌نامه از سوی معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی همچنین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به این شورا ارسال شده بود.
**9492** 1200** 1055