۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۹
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83449375
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه کرج بر ارائه برنامه برای بخش فرهنگی تاکید کرد

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج بر طراحی و ارائه برنامه برای بودجه‌های فرهنگی تأکید کرد و گفت: بودجه فرهنگی باید درجایی هزینه شود که تأثیر وضعی داشته و دیده شود.

به گزارش  ایرنا ، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی روز شنبه در  چهل و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان البرز افزود:  تجلیل از چهره‌های فرهنگی به دلیل اثرگذاری که دارد باید آنالیز شده صورت گیرد.

وی ادامه داد: هر تجلیلی باید از سوی شورای فرهنگی عمومی مصوبه داشته باشد و البته تمام مسائل فرهنگی باید با مصوبه شورای فرهنگی عمومی عملیاتی شود.

آیت‌الله حسینی همدانی ایجاد تفاهم‌نامه‌هایی بین مجموعه‌های فرهنگی، ارشاد و سازمان تبلیغات با شورای شهر و شهرداری را  برای رشد متناسب و یکسان مسائل فرهنگی ضروری دانست .

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز گفت: اگر عقل فعال و کلان نگری نسبت به نیازهای فرهنگی طراحی داشته باشد، مسائل فرهنگی شهر به‌طور متناسب رشد خواهند کرد.

در پایان این جلسه مجموعه مصوبات عملیاتی شدن عفاف و حجاب در ۱۱ بند قرائت شد و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز، دبیر شورای ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان را مسئول نظارت بر اجرای این مصوبات اعلام کرد.

ارائه راهکارهای عملیاتی برای ساماندهی وضعیت مد و لباس،لزوم طراحی بودجه‌های فرهنگی و همچنین لزوم مصوبات شورای فرهنگ عمومی برای تجلیل از چهره‌های استان البرز از مسائل مطرح‌شده در این جلسه بود.

برگزاری دوره‌های آموزشی به تفکیک برای فروشندگان، طراحان، تولیدکنندگان و مزون‌ها، برگزاری نمایشگاه و فروشگاه‌های محصولات عفاف و حجاب به‌صورت سیار، استفاده از ظرفیت تبلیغات شهری شورای فرهنگ عمومی برای تبلیغ محصولات فروشندگان پوشاک ایرانی اسلامی،قرار دادن موضوع آموزش پوشش ایرانی اسلامی در سرفصل آموزش‌های خانواده و معلمان،برخورد با مروجان پوشش‌های نامناسب در فضای مجازی از دیگر مصوبات این نشست بود.

۸۰۲۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =