دولت سیزدهم یک‍‌هزار میلیارد ریال به تکمیل بیمارستان بابلسر اختصاص داد

ساری- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دور دوم سفر استانی رئیس جمهور به مازندران، دولت مردمی سیزدهم یک‌هزار میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان ۲۸۵ تختخوابی بابلسر تخصیص داد.

به گزارش ایرنا ، بهرام عین‌اللهی که رئیس جمهور را در جریان سفر استانی به مازندران همراهی می‌کند، شامگاه پنجشنبه در آیین افتتاح طرح سلامت در بابل در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۲۸۵ تختخوابی بابلسر با ۲۸ هزار مترمربع زیربنا از سال ۱۴۰۰ آغاز شده است و اکنون ۱۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه این بیمارستان در مجاورت دریا در حال ساخت است که می تواند در درمان توریسم درمانی و توسعه گردشگری سلامت، نقش مهمی ایفا کند، از ارائه خدمات به بیماران مبتلا به سرطان در بابلسر به عنوان یکی از نقاط قوت این شهرستان یاد کرد و افزود: سه ماه پیش در سفر به بابلسر، وعده اختصاص یک دستگاه پیشرفته درمان سرطان را دادم که همزمان با سفر استانی هیات دولت این دستگاه نصب و راه‌اندازی شد.

عین الهی با بیان اینکه با پیشرفت های چشمگیر خدمات بهداشتی و درمانی در کشورمان بسیاری از مردم کشورهای منطقه تمایل به دریافت این خدمات در جمهوری اسلامی ایران دارند، گفت: سال گذشته ۱.۵ میلیون گردشگر سلامت برای درمان به کشورمان سفر کردند که بابلسر نیز در این زمینه می تواند نقش آفرینی کند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دیروز پنجشنبه همراه با تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در قالب سفر استانی به مازندران سفر کرد.

بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، فاز تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری، شرکت در جشن احیای واحدهای تولیدی راکد و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با مردم ساری و نوشهر، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه‌های سفر رئیس‌ دولت سیزدهم به مازندران در دور دوم سفرهای استانی است.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha