۲ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۱۹
کد خبرنگار: 2087
کد خبر: 83448565
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

برنامه‌های هفته دولت در شاهرود با ادای احترام به شهدا آغاز شد

شاهرود- ایرنا- نخستین روز از هفته دولت با ادای احترام مسوولان شهرستان شاهرود به مقام شامخ شهدا و دیدار با خانواده های آنان و امام جمعه این شهر آغاز شد.

 مسوولان دستگاه های اجرایی، نظامی و انتظامی شهرستان شاهرود، به مناسبت آغاز هفته دولت، صبح شنبه در گلزار شهدای شهر شاهرود حاضر شده و با خواندن فاتحه و اهدای گل، یاد و نام آنان را گرامی داشتند. 

دیدار با امام جمعه شاهرود در حسینیه امام خمینی (ره) بنا به رسم هر سال، برنامه دیگر آنان بود.

امام جمعه شاهرود در جمع مسوولان با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر بیان کرد: هفته دولت با نام این شهیدان هویت پیدا کرده است.

حجت الاسلام عباس امینی همچنین مهم ترین وظیفه دولت را برطرف کردن مشکلات اقتصادی کشور دانست و افزود: رونق تولید و توجه به شعار سال باید مورد توجه جامعه قرار گیرد، در اقتصاد نیازمند نقشه راه کوتاه‌مدت و میان‌مدت هستیم. 

وی به اقتصاد و فرهنگ  به عنوان دو مقوله بسیار مهم کشور اشاره کرد و افزود: هیچ جایی از کشور بی‌نیاز از فرهنگ نیست اما اکنون مشکلات اقتصادی و رفع آنها به‌ یکی از اولویت های اصلی کشور تبدیل شده است.

خطیب جمعه شاهرود، تولیدکننده را رزمنده خط مقدم جنگ اقتصادی عنوان کرد و افزود: گاهی سرمایه‌گذار به‌جای هفت‌خوان ۷۰ خوان را طی می کند که این مشکلات تولیدکننده را از فعالیت اقتصادی بیزار می‌کند.

امینی تصریح کرد: توجه به جنگ اقتصادی از سوی بانک‌ها و دستگاه های اجرایی باید مورد توجه قرار گیرد.

 وی با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است تاکید کرد: امروز امیدوار کردن مردم یکی از مهم ترین خدمات نرم افزاری است و باید عملکرد و اقدامات دستگاهها به درستی اطلاع رسانی شود.

سرپرست فرمانداری شاهرود هم در این نشیست گفت: ۱۷۲ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتبار یکهزار و ۴۰۰ میلیارد ریال در هفته دولت افتتاح می‌شود.

احمد خرم همچنین به اشتغال زایی ۴۸ نفر در طرح های بخش اقتصادی هفته دولت اشاره کرد و افزود: ۱۸ طرح اقتصادی نیز بااعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال توسط دستگاه‌های اجرایی مختلف بهره‌برداری خواهد شد.  

وی پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت را به تفکیک بخش‌ شاهرود ۵۶ طرح با ۸۵۷ میلیارد ریال، بخش بسطام ۴۶ طرح با ۲۸۹ میلیارد ریال، بخش مرکزی با ۳۴ طرح و اعتبار ۱۰۶ میلیارد ریال، بخش بیارجمند با ۲۶ طرح  ۱۱۵ میلیارد ریال  عنوان کرد.

دیدار از خانواده شهدا نیز پایان بخش برنامه های امروز مدیران دستگاه ها به مناسبت آغاز هفته دولت بود. 

از مجموع ۳۴۲ میلیارد تومان استان سمنان ۱۴۰ میلیارد تومان متعلق به شهرستان شاهرود است.

7359/6167