۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۲۴
کد خبرنگار: 2087
کد خبر: 83451185
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۲۷ طرح عمرانی و اقتصادی در بیارجمند افتتاح شد

شاهرود- ایرنا- بخش بیارجمند به عنوان نخستین مقصد مسوولان شهرستان شاهرود و معاون استاندار سمنان برای افتتاح طرج های هفته دولت انتخاب شد تا مهر تأییدی بر نگاه ویژه به این بخش کمتر توسعه یافته باشد.

  هفته دولت فرصت مناسبی را برای مسئولان شهرستان به وجود آورده تا با حضور در تمامی مناطق از نزدیک با مردم هر بخش دیدار کرده و در فضایی به دور از ملاحظات اداری به حرف دل آنان گوش دهند. 

در بیارجمند با مردمی ساده و مهربان برخورد می کنید که با مهمان نوازی شایسته خود خاطره خوبی برای هر مسافر و بازدید کننده ای رقم می زنند.

ادای احترام به مقام شامخ شهدا و دیدار با امام جمعه شهر بیارجمند سرآغاز سفر نیم روزه خبرنگاران و هیئت همراه سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان به بخش بیارجمند بود. 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان، در آیین افتتاح هم‌زمان طرح های عمرانی و اقتصادی بخش بیارجمند به میزبانی شهرداری این شهر، راه دستجرد-عباس آباد را یکی از مطالبات مردم بیارجمند و شرق استان سمنان عنوان کرد و گفت:  در سفر ریاست جمهوری این طرح ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار گرفت.

حبیب‌الله خجسته ‌پور، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای برآمده از این نظام، اجرای عدالت در رسیدگی به امور مردم و تمرکززدایی در عین توجه به روستاها و مراکز استان‌ها، شهرستان‌ها و مناطق دور از مرکز کشور است. 

وی افزود: امروز بسیاری از زیرساخت‌های موردنیاز توسعه و پیشرفت روستاها به برکت نظام جمهوری اسلامی مهیا شده است.

معاون سیاسی استاندار سمنان، خدمات زیرساختی برای ماندگاری مردم در روستاها را شرط لازم عنوان کرد و ادامه داد:  بحث اشتغال یکی از شروط کافی برای تثبیت جمعیت در روستاها است.

خجسته پور، تقویت مزیت‌های نسبی هر منطقه و ایجاد صنایع تبدیلی را یکی از راهکارهای ایجاد و تقویت اشتغال در آن‌ منطقه برشمرد، و یادآورشد: اشتغال دائم و پایدار درگرو مزیت سنجی همراه با راه‌اندازی صنایع تبدیلی در روستاها است. 

معاون سیاسی استاندار سمنان تصریح کرد: کارخانه سیمان بیارجمند باوجود معادن غنی و نیروی کار فعال می‌تواند به‌عنوان یک صنعت تبدیلی موفق نسبت به ایجاد اشتغال پایدار در این منطقه کمک کند.

خجسته پور با بیان اینکه موارد و مسائل مرتبط با کارخانه سیمان بیارجمند، بررسی و در حال رسیدگی است، افزود: مراحل اداری  با مدیریت شخص استاندار در حال انجام  و به‌زودی با تزریق تسهیلات، شاهد راه‌اندازی این واحد تولیدی خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: سیاست دولت و مسئولان استان، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است و ما به دنبال ایجاد پروژه‌های جدید نیستیم مگر اینکه تمام شرایط موردنیاز مهیا باشد.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان گفت: دوران تحریم، دورانی است که می‌توانیم با صبوری مردم و همراهی آنان به‌عنوان کسانی که ۴۰ سال در کنار این نظام بودند، وابستگی خود را به نفت کم کرده و از بین ببریم.

خجسته پور، جاده دستجرد به عباس‌آباد را یکی از مطالبات مردم شرق استان سمنان و همچنین شهر بیارجمند عنوان کرد و افزود:  درباره این طرح باید گفت فعلاً ۲۰ میلیارد تومان برای شروع به کار این جاده در نظر گرفته‌شده است.

سرپرست فرمانداری شاهرود،  نیز در دومین روز هفته دولت و در آیین افتتاح هم‌زمان پروژه‌های عمرانی و اقتصادی بخش بیارجمند، از افتتاح بیش از ۱۵۴ پروژه عمرانی با اعتبار ۱۲۵ میلیارد تومان در  شهرستان شاهرود خبر داد و افزود:  ۲۷ طرح عمرانی و اقتصادی  با اعتباری بالغ بر ۱۱.۵ میلیارد تومان اعتبار در بخش بیارجمند به بهره‌برداری رسیده است. 

احمد خرم  یادآورشد: ۱۸ پروژه اقتصادی با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان در شهرستان شاهرود به بهره برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: بالغ بر ۳۸ درصد پروژه های هفته دولت سال جاری استان در شهرستان شاهرود افتتاح خواهد شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان شاهرود با بیان اینکه بحث کارخانه سیمان، گاز رسانی و راه ارتباطی از مطالبات قدیمی ‌بخش بیارجمند بوده است افزود: با پیگیری های انجام شده، این ‌موارد در حال بررسی و رسیدگی است.

خرم خاطرنشان کرد: بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان ‌اعتبار از محل سفر ریاست محترم‌ جمهور به استان برای راه بیارجمند در نظر گرفته شده که در صورت تخصیص شاهد پیشرفت و شکوفایی بیشتر این ‌منطقه خواهیم بود.

 در این دیدار بخشدار بیارجمند به ارائه گزارشی از پروژه های افتتاحیه این بخش پرداخت و گفت:  از مجموع  ۲۷ پروژه قابل افتتاح ۲۰ پروژه عمرانی و هفت طرح اقتصادی با اعتبار، ۱۱۴ هزارو ۹۵۰ میلیون ریال برای ۱۳ نفر به طور مستقیم اشتغال زایی شده است.

کریمی بابیان اینکه شش طرح کلنگ زنی نیز به بخش بیارجمند اختصاص دارد، افزود: برای آغاز عملیات اجرایی این طرح‌ها نیز بالغ‌بر ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی تصریح کرد: طی هفته دولت پروژه گازرسانی به روستاهای قلعه بالا و درخانیاب این شهرستان نیز انجام و پروژه استخر مربوط به جهاد کشاورزی، پروژه ساماندهی پاسگاه خیرآباد مربوط به راه و شهرسازی نیز افتتاح شد.

بخشدار بیارجمند، پروژه تأمین برق تجور، پروژه راه‌سازی ابنیه روستای رضاآباد، پروژه سیستم آبیاری کم‌فشار خارتوران، احداث مخزن ۳۰مترمکعبی کلاته مطهری را از مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده هفته دولت در این بخش عنوان کرد و افزود: پروژه بهسازی  و اصلاح معابر روستای کلاته ری با یک هزار و ۴۰۰میلیون اعتبار و پروژه بهسازی و اصلاح معابر روستای خان‌خودی با مبلغ پنج هزار و ۷۶۱ میلیون ریال اعتبار افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

افتتاح پارک خطی فردوسی با اعتبار هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، افتتاح گام نخست بازساری سنگ فرش بازار تاریخی شاهرود با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال، افتتاح سامانه تله متری شاهرود با اعتبار حدود ۶۰ میلیارد ریال و افتتاح پارک شهید رجایی بلوار عدالت با اعتبار چهار میلیارد ریال  از جمله برنامه های دومین روز از هفته دولت  بود.

شهر بیارجمند که مرکز این بخش است در ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرقی شاهرود قرار دارد و تا شهر سمنان، مرکز استان، ۳۱۰ کیلومتر فاصله دارد. 
بخش بیارجمند از غرب به رشته‌کوه‌های سوخته‌کوه و کی‌کی و از شمال به جاده آسفالته تهران–مشهد و شهرستان میامی و از جنوب به کویر مرکزی ایران و از شرق به شهرستانهای طبس ، بردسکن و سبزوار محدود می‌باشد. 

پارک ملی حفاظت شده توران که در فاصله ۴۸ تا ۱۴۹ کیلومتری شهر بیارجمند واقع شده از اماکن مهم دیدنی منطقه است. این پارک ملی بزرگ‌ترین ذخیره‌گاه زیستکره در ایران به‌شمار می رود.

۶۱۶۷/۷۳۵۹

اخبار مرتبط