۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۶
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83443880
۰ نفر

برچسب‌ها

تغییر دیدگاه نژادپرستانه مردم آمریکا

تهران – ایرنا – نتایج یک نظرسنجی در آمریکا نشان می‌دهد که دیدگاه های سنتی نژادپرستانه مردم این کشور در مقایسه با گذشته تغییر کرده است.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری رویترز از نیویورک، لفاظی‌های ضد مهاجرتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و تمرکز وی بر شکوه و شکایت رای‌دهندگان سفیدپوست، به وی در پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ کمک کرد، اما تجزیه وتحلیل افکار عمومی آمریکا طی چهار سال گذشته حاکی است که طرز تفکر خاص ترامپ در مورد سفیدپوستان، ممکن است در کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ این کشور از تاثیر کمتری برخوردار باشد.

نتایج نظرسنجی خبرگزاری رویترز وموسسه «ایپسوس» از4 هزار و ۴۳۶ آمریکایی که در ماه گذشته میلادی (ژوئیه) انجام شد، نشان داد افراد مخالف افکار سنتی نژادپرستانه، از تمایل بیشتری برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ برخوردارند، در حالی که این علاقمندی در میان افرادی با تعصبات شدید ضدسیاهپوستان و ضدلاتین تبارها، کمتر است.۹۱۰۹   

 این ویژگی درسال ۲۰۱۶ روند معکوسی داشت. تحلیل گران معتقدند که پیروزی ترامپ در انتخابات آن سال از آن روی انجام شد که مردمی با دیدگاه های محکم ضدسیاهپوستان، به میزان بیشتری در مسائل سیاسی کشور دخیل بودند.

در نظرسنجی امسال مشخص شد که در میان افرادی که قائل به برابری سیاه وسفید هستند یا افرادی که معتقدند سیاهان بر سفیدان ارجحیت دارند، ۸۲ درصد علاقمندی شدید خود را برای شرکت در انتخابات ۲۰۲۰ ابراز داشته اند که این رقم هفت درصد بیشتر از کسانی بود که به شدت احساس می کنند، سفیدپوستان برتر از سیاهان هستند.

از سویی، نظرسنجی اخیر، روزنه امیدی برای ترامپ به همراه داشت. اکثر جمهوریخواهان سفیدپوست از عملکرد کاری وی ابراز رضایت کردند و طی چهار سال گذشته، حمایت آنها از دیدگاه ترامپ در مورد احداث دیوار مرزی، افزایش یافته است.

به گفته «اشلی جاردینا» کارشناس مسائل سیاسی دردانشگاه آمریکایی «دوک»، ترامپ در میان محافظه کارانی که اغلب سفید هستند و طبقه کارگری که به پیروزی وی در انتخابات سال ۲۰۱۶ کمک کردند، محبوب است.

ترامپ درسال ۲۰۱۶، بر گله و شکایت رای دهندگان سفیدپوست تمرکز کرد، افرادی که خواستار محدودیت های بیشتر بر مقوله مهاجرت هستند و نگرانند که اقتصاد جهانی آنها را پشت سر گذاشته است. رئیس جمهوری آمریکا بارها در سخنان خود مکزیکی ها را قاتل و تجاوزکار خوانده و از مهاجرت غیرقانونی به کشورش به عنوان تهاجم یاد کرده است.

وی با رد این مساله که سخنانش نژادپرستانه است، ‌ مدعی است که لفاظی هایش مردم را متحدتر می کند.  

نتایج نظرسنجی ماه گذشته همچنین نشان داد که احساس مردم آمریکا در سال جاری در مورد نگرانی های نژادپرستانه کاهش یافته، در حالی که همدردی آنها با آمریکایی های آفریقایی تبار بیشتر شده است.

این احساس همچنین در مورد آمریکایی های سفیدپوست و سفیدهای بدون مدرک دانشگاهی که در سال ۲۰۱۶ از ترامپ حمایت کردند، صدق می کند.  

همچنین در این نظرسنجی مشخص شد که تعداد دموکرات هایی که معتقدند با سیاهان در محیط های کاری و همچنین از سوی پلیس با بی عدالتی رفتار می شود، به ترتیب از سال ۲۰۱۶ به میزان ۸ و ۱۱ درصد افرایش یافته است. این در حالی است که این نوع نگرش در میان جمهوریخواهان سفیدپوست هیچ تغییری نداشته است. 9109

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =