۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۵
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83445763
۰ نفر

برچسب‌ها

میزان رضایتمندی از عملکرد شغلی ترامپ کاهش یافت

تهران – ایرنا – نتایج نظرسنجی جدید سی‌ان‌ان حاکی است که میزان رضایت از عملکرد شغلی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای اولین بار در ماه‌های اخیر کاهش یافته است.

به گزارش روز چهارشنبه تارنمای خبری نشریه هیل، اکثریت شرکت کنندگان در این نظرسنجی (۵۴ درصد) از عملکرد شغلی ترامپ ابراز نارضایتی کردند.

۴۰ درصد از افرادی که از آنها سوال پرسیده شد، به عملکرد رئیس جمهوری آمریکا امتیاز مثبت دادند و ۶ درصد نیز نظر خود را در این زمینه اعلام نکردند.

تا قبل از این نظرسنجی جدید، میزان رضایت از عملکرد شغلی ترامپ از ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) ثابت روی رقم ۴۳ درصد مانده بود.

ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶، اقتصاد را به محور اصلی وعده های انتخاباتی اش تبدیل کرد و حال پیش بینی کرده است در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، اقتصاد این کشور با خسران فراوانی مواجه خواهد شد.

این در حالی است که نتایج نظرسنجی سی‌ان‌ان که روز چهارشنبه منتشر شد، ‌ نشان می دهد که برداشت عامه مردم از اقتصاد کشور در دوره زمامداری ترامپ بر کاخ سفید، برای اولین بار کاهش قابل توجهی داشته است.۹۱۰۹   

تقریبا دو سوم آمریکایی ها (۶۵ درصد) شرایط اقتصادی فعلی کشور را خوب ارزیابی کردند که این رقم، ۵ درصد کمتر از زمانی است که همین پرسش در ماه می (اردیبهشت ماه) از مردم پرسیده شد.

این کاهش میزان رضایت در شرایطی روی می دهد که نگرانی هایی مطرح است مبنی بر اینکه آمریکا ممکن است در سال آینده با رکود مواجه شود.

یک سوم از کارشناسان مسائل اقتصادی انتظار دارند که بزرگترین اقتصاد دنیا (آمریکا) در سال ۲۰۲۰ به رکورد برخورد.

کارشناسان مزبور در عین حال هشدار می دهند که تعرفه های اعمال شده از سوی ترامپ و کسری های بودجه بالاتر، باعث ضربه های بیشتری می شود.

نظرسنجی مذکور ، از ۱۵ تا ۱۸ ماه اوت (۲۴ تا ۲۷ مرداد ماه) از میان یک جامعه آماری یک هزار و یک نفر انجام شد.9109

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =