بادامچیان: دیپلماسی مقاومت موجب رفع توقیف نفتکش ایرانی شد

تهران-ایرنا- دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: پایان دادن حکومت جبل الطارق به توقیف غیرقانونی نفتکش ایرانی، برتری دیپلماسی مقاومت و اقتدار را نشان داد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی با اشاره به رفع توقیف نفتکش ایرانی افزود: منطق مقاومت، منطقی قاطع در صیانت از منافع ملی است که برتری و کارایی خود را مستمراً اثبات می کند.

وی یادآور شد: پس از ۶ هفته از راهزنی دریایی انگلیس درمورد نفتکش آدریان دریا (گریس ۱) ، رئیس حکومت جبل‌الطارق که زیر حاکمیت انگلستان است، بدون اعتنا به هیاهوی آمریکا اعلام کرد که این نفتکش می‌تواند منطقه را ترک کند.

بادامچیان اضافه کرد: گرچه تا پایان این ماجرا و بازگشت نفتکش به مقصد خویش باید از خوش بینی سیاسی خودداری کرد، اما پایان دادن حکومت جبل الطارق به توقیف غیرقانونی نفتکش، برتری دیپلماسی مقاومت و اقتدار را نشان می دهد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: سیاست خارجی ایران در همه موارد براساس عزت، حکمت، مصلحت و معطوف به حفظ منافع ملی با دیپلماسی اقتدار اجرا شود چرا که بیان قاطعیت همراه با منطق جهان پسند همواره نتیجه مثبت داده و خواهد داد.

بادامچیان اظهار داشت: در پسابرجام نیز همین سیاست جواب مثبت خواهد داد. همان طور که دست رد محمد جواد ظریف به تحریم او از طرف ترامپ، موقعیت وی را در صحنه سیاست جهانی بالاتر برد و واکنش عصبانی آمریکایی ها حکایت از همین موضع قاطع می کند.

وی گفت: سیاست مقاومت برابر تحریم ها و بازیگری های سیاسی آمریکا و برخی کشورهای اروپایی بود که آمریکایی ها را وادار کرد به پیام دهی توسط واسطه ها اقدام کنند و اقدام قاطع و شجاعانه رهبری معظم بود که در صحنه جهانی، اقتدار ایران اسلامی را افزون کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: این دیپلماسی اقتدار و مقاومت است که سید مقاومت، سیدحسن نصرالله صهیونیست‌ها را در تحولات منطقه به عجز رسانده و زمینه را برای فروپاشی رژیم غاصب اسرائیل آماده می کند.

بادامچیان در ادامه با اشاره به دیدار نماینده انصارالله یمن با ولی امر مسلمین، گفت: این دیدار، پیامی داشت که به صراحت خط ولایت و کارآیی آن را جلوه ای تازه داد. یمنی‌ها در این دیدار مهم که در جهان بازتاب ویژه ای داشت اعلام کردند ما ولایت شما را امتداد خط پیامبر اسلام و ولایت امیر مؤمنان علی (ع) می‌دانیم و مواضع حیدری و علوی شما را در حمایت از مردم یمن، مایه برکت و روحیه بخش می‌دانیم.

وی افزود: ملت ایران در سوابق تاریخی خویش همواره برای ملت بزرگ یمن احترام ویژه ای قائل بوده و اکنون هم در کنار این ملت مظلوم در برابر ستمگران جهانی است و امید دارد که به زودی شاهد پیروزی ملت یمن در مقاومت چندساله خود باشد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی درباره دیدار اعضای گروه های جهادی با رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: برای حل مشکلات و روی آوردن دولت کریمه اسلامی و مجلس یازدهم که مجلس گام دوم انقلاب اسلامی است، کشور نیازمند مدیریت جهادی در همه عرصه هاست و مردم نیز اگر به مدیران و چهره هایی رأی دهند که سوابق درخشان در جهاد و پاکدستی و پاکدامنی دارند، می توانند به تحقق عدالت و پیشرفت همه جانبه امیدوار باشند.

وی تاکید کرد: در دوره دوازدهم حزب مؤتلفه اسلامی، شعار ما "مدیریت جهادی با مسئولیت پذیری حزبی" است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره وضعیت شیخ ابراهیم زکزاکی گفت: دولت هند درباره این شخصیت برجسته آفریقا کوتاهی کرد و در مورد کشمیر نیز راه خطا می‌رود. امیدواریم که دولت هند این مسائل را که متناسب با شأن ملت بزرگ هندوستان نیست جبران کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =