۱۴ مرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۰۴
کد خبر: 83426400
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

آثار بازگشته از موزه بزرگ خراسان در موزه رضا عباسی بازنمایی می شود

تهران- ایرنا- مراسم بازنمایی آثار بازگشته از موزه خراسان بزرگ همراه با رونمایی دو اثر شاخص از این مجموعه نفیس در موزه رضا عباسی برگزار خواهد شد.

به‌گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران، محراب کتیبه دار زرین فام شامل سه قطعه متعلق به دوره سلجوقی و همچنین درب چوبی لاکی با نقوش گل و برگ دوره قاجار، روز سه شنبه ۱۵مرداد ماه (فردا) ساعت ۱۲:۳۰با حضور پرهام جانفشان مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و سخنرانی تخصصی توسط پژوهشگر کیانوش معتقدی (محقق دوران اسلامی و سفال های زرین فام) در موزه رضاعباسی برگزار می‌شود.

همچنین آثار به امانت داده شده به موزه بزرگ خراسان به ویترین ها بازگردانده و آماده بازدید علاقه مندان است.

براین اساس حدود ۵۰ هزار شی تاریخی با ارزش در موزه رضا عباسی نگهداری می شود که حدود یک هزار مورد آن در معرض دید عموم قرار دارند.
این موزه آثار هنری دوره پیش از تاریخ تا قرن ۱۳ هجری را شامل می شود که در پنج تالار به نمایش گذاشته شده است.
مجموعه‌های به نمایش در آمده در این موزه بسیار متنوع است و آثاری از هزاره ششم پیش از میلاد تا اوایل قرن بیستم یعنی پایان دوره قاجار را در بر می‌گیرد.
آثار موجود در موزه رضا عباسی براساس ترتیب زمانی به نمایش در آمده‌اند؛ بنابراین بازدید کنندگان می‌توانند سیر تکامل هنر، تمدن و فرهنگ را در ایران زمین دنبال کنند. این چینش در میان موزه‌های دیگر ایران منحصر به فرد است.
موزه رضا عباسی کاشانی سال ۱۳۵۶ در خیابان شریعتی - نرسیده به پل سید خندان تهران گشایش یافت و به یاد نقاش مشهور دوره صفوی اهل کاشان، رضا عباسی نامگذاری شد.

تهرام/۷۲۴۷//۱۳۴۸

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha