۱ مرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۳۳
کد خبرنگار: 917
کد خبر: 83407933
T T
۰ نفر
۲۹ نماینده خواستار سلب عضویت رحیمی از هیات رییسه شدند

تهران-ایرنا- رییس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس از تقاضای ۲۹ نماینده برای سلب عضویت علیرضا رحیمی از هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ارتباط با سوال غیر مرتبط از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خبر داد.

غلامرضا کاتب رییس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز- سه شنبه- مجلس شورای اسلامی از تقاضای ۲۹ نماینده برای سلب عضویت علیرضا رحیمی ازهیات رییسه مجلس خبر داد و گفت: جمعی از نمایندگان به علت سوال دیروز این نماینده (علیرضا رحیمی) از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره علت انتشار فیلمی امنیتی از دوتابعیتی ها در صحن علنی مجلس؛ تقضای سلب عضویت وی از هیات رییسه را به کمیسیون آیین مامه داخلی مجلس ارائه داده اند.

وی افزود: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اگر ۲۵ نفر از نمایندگان تقاضا کنند که هر یک از اعضای هیات رییسه به وظایف و تعهدات خود عمل نکرده است، طبق قانون کمیسیون آیین نامه ۳ روز فرصت دارد که هیاتی را برای بررسی این موضوع تشکیل دهد.

رییس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هیات بررسی متشکل از اعضای کمیسیون آیین نامه داخلی و روسای کمیسیون های تخصصی مجلس و ۳ نفر از متقاضیان سلب عضویت این نماینده است.

وی ادامه داد: رحیمی موظف است ظرف مدت ۱۰ روز دفاعیات خود را در هیات مذکور ارائه کند تا سپس هیات پیگیری ها را در این زمینه انجام دهد

کاتب تصریح کرد: در صورتی که هیات رسیدگی کننده به این موضوع به سلب عضویت آقای رحیمی از هیات رییسه رای دهد، گزارش آن در صحن علنی ارائه می شود، اما موضوع در جلسه غیر علنی مطرح خواهد شد و موضوع هیات سوال کننده و دفاع کننده در جلسه غیرعلنی مطرح خواهد شد، اما رای گیری نهایی در صحن علنی خواهد بود.

وی افزود: بر اساس مواد ۱۱ و ۱۶ آیین نامه داخلی مجلس، آقای رحیمی سوال را از وزیر دفاع پرسید که هیچ ارتباطی با وی نداشت؛ وی اعلام کرده است که سپاه فیلمی را در اختیار آقای کریمی قدوسی قرار داده است رد حالی که سپاه پاسداران به صورت رسمی و کتبی اعلام کرده که به هیچ وجه فیلم منتشر شده در صحن علنی از طریق سپاه در اختیار نماینده پخش کننده قرار نگرفته است.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: آنچه اکنون مورد سوال است، اینکه اگر فیلم غیر مستند غیر اصولی است، هیات رییسه نباید اجازه پخش آن را می داد، اگر هیات رییسه تخلف کرده است دلیلی ندارد که وزیر دفاع را به مجلس بیاورند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha