۱۶ تیر ۱۳۹۸، ۹:۱۴
کد خبرنگار: 866
کد خبر: 83384348
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۴.۴ درصد تسهیلات کشور برای اشتغالزایی یزد در نظر گرفته شد

یزد - ایرنا - ۴.۴ درصد از حدود ۹۸۰ میلیارد تومان مجموع تسهیلات کشور در سال ۱۳۹۸ برای ایجاد اشتغال استان یزد در نظر گرفته شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد با بیان اینکه ۴.۲ درصد از تولید ناخالص کشور به استان تعلق دارد، از تدوین برنامه‌های دوازده گانه اشتغال زایی برای سال ۹۸ در استان یزد خبر داد.

سیدمجتبی حسینی پور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه طرح های نیمه تمام در دستور کار استان قرار دارد اظهار داشت: توجه به طرح‌های دانش بنیان و گردشگری و میراث فرهنگی از اولویت‌های یزد است.

وی درباره دستاوردهای سفر ۲ روزه محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور روزهای پنجشنبه و جمعه به استان هم گفت: در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی، اقدامات انجام شده و نیازمندی‌های استان در قالب برنامه‌های بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه، بررسی موضوعات خاص استان شامل ساخت مخازن ذخیره آب، بازسازی و مرمت خطوط آب رسانی به استان، ساخت و تکمیل راه آهن یزد - اقلید، دو خطه کردن راه آهن میبد - بادرود و نیز راه یزد – خاتم مورد بررسی گرفت.

نوبخت عصر پنجشنبه وارد یزد شد و در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان شرکت کرد.

بازدید از طرح ساخت راه آهن یزد- اقلید در روز جمعه از دیگر برنامه‌های رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر به استان یزد بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه روز جمعه در بازدید از ۲ پروژه نیمه تمام ساخت خط دوم بافق - ارژنگ و ساخت خط آهن یزد- اقلید گفته بود که با اختصاص نقدینگی ۲۷۰ میلیارد تومان به پروژه دوخطه کردن راه آهن بافق- ارژنگ، این پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

نوبخت افزود: یکی از پروژه‌ها در زمینه حمل بار و دیگری در زمینه جابه جایی مسافر حائز اهمیت است.

۱۹۶۸/ ۲۰۴۷/‏

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha