ارتباط مدیران بخش صنعت و حوزه بانک به رونق تولید کمک می کند

یزد - ایرنا - رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به وضعیت کنونی صنایع کشور تاکید کرد: یکی از راهکارهای اجرایی منویات مقام معظم رهبری در رونق تولید ایجاد ارتباط سازنده بین مدیران بخش صنعت و مدیران حوزه بانکی و رسیدگی مؤثر به خواسته ها و مطالبات آنان است.

حسین مهری روز پنجشنبه به همراه رقیه کرمانیان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان ضمن بازدید از ۲ کارخانه فولاد و کاشی این شهرستان در جریان وضعیت اشتغال و فعالیت‌های مالی این شرکت‌ها قرار گرفت و تاکید کرد: این بانک به واحدهای مورد بازدید در راستای افزایش ظرفیت تولید تسهیلات ارزی اعطا می‌کند.

وی اضافه کرد: با اعطای تسهیلات هم رونق تولید افزایش می‌یابد و هم وضعیت اشتغال بهتر می‌شود.

وی تصریح کرد: اغلب واحدهای تولیدی کشور مشکل مدیریتی ندارند اما با کمبود نقدینگی برای تهیه مواد اولیه رو برو هستند و بعضی از آنها با مشکلات پیش بینی نشده‌ای مواجه شده‌اند؛ بانک صنعت و معدن به این واحدها توجه ویژه ای داشته است و در ۳ ماهه نخست سال جاری شاهد افزایش ۳۲ درصدی پرداخت تسهیلات از سوی این بانک بوده‌ایم.

مهری اظهار کرد: با اصلاح ساختار و تفویض اختیار به شعبه‌ها و سرپرستی‌ها و بهبود و تسهیل ارتباط آنها با واحدهای ستادی، مدت زمان بررسی طرح‌های تسهیلاتی در بانک کاهش یافته و برای تسریع خدمت رسانی و اعطای تسهیلات برنامه‌های بیشتری در دست انجام است تا انجام این فرآیند در بازه زمانی کوتاهتری امکان پذیر شود.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن یادآور شد: یزد در ردیف ۶ استان بزرگ صنعتی ایران قرار دارد و با توجه به حجم ذخیره، تنوع و فرآوری مواد معدنی‌ در بخش معدن در جایگاه دوم قرار دارد و در حال حاضر بیش از ۴۵ درصد کاشی و سرامیک کشور در این استان تولید می‌شود.

مهری روزهای چهارشنبه و پنجشنبه از تعدادی واحدهای تولیدی ابرکوه، مهریز، یزد و میبد بازدید کرد و از نزدیک مشکلات این واحدها را بررسی کرد.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴ / ۲۰۴۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =