۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۹
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83370871
۰ نفر

برچسب‌ها

فرمانده ویژه ملایر: معدن سُرمک شرایط خوبی برای توسعه دارد

همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: شرکت معادن سُرمک یکی از ظرفیت های مهم تولیدی و صنعتی این شهرستان است که شرایط خوبی را برای اجرای طرح های توسعه ای دارد.

قدرت الله ولدی روز چهارشنبه در بازدید از شرکت معادن سُرمک ملایر بیان کرد: در شرایط سخت اقتصادی کنونی با مدیریت خوبی که در شرکت معادن سُرمک وجود دارد، طرح‌های توسعه‌ای در دست اجرا است.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه مدیران حمایت از تولید و سرمایه گذاران برای توسعه و پیشرفت این شهرستان است افزود: مدیران بانک ها نیز در این مسیر از سخت گیری های بی مورد پرهیز و موارد قانونی برای ارائه تسهیلات مورد نیاز به تولیدکنندگان را رعایت کنند.

فرماندار ویژه ملایر با اشاره به ظرفیت و توان بالای این شهرستان در حوزه صنعت و معدن و جذب سرمایه گذار بیان کرد: به منظور رونق تولید، مدیران موظف هستند همکاری لازم را در ارائه مجوزهای قانونی برای شروع تولید و سرمایه گذاری که توسعه شهرستان را به دنبال دارد، داشته باشند.

ولدی با بیان اینکه دولت نگاه ویژه و حمایتی از تولیدکنندگان دارد گفت: استاندار همدان نیز توجه ویژه‌ای به تولید و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف استان دارد.

وی ادامه داد: در ملایر نیز تعامل، وفاق و همدلی خوبی بین دستگاه های اجرایی وجود دارد و برای مهیا شدن شرایط حضور سرمایه گذاران و رونق تولید باید تلاش کنیم.

معاون استاندار همدان همچنین رعایت موارد زیست محیطی و موارد مرتبط با حوزه بهداشت و سلامت کارگران توسط واحدهای تولیدی و صنعتی و معادن را از مهمترین اولویت ها برشمرد.

مدیرعامل شرکت معادن سرمک نیز اظهار داشت: کارخانه کوره دَوار با ظرفیت خوراک ورودی ۵۰۰ تن در روز در مجتمع معدنی آهنگران آماده بهره‌برداری است که این کوره با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

حسن حیسنقلی افزود: این شرکت همچنین نسبت به احداث کارخانه تولید شمش روی با ظرفیت ۲۰ تن در روز اقدام کرده است که میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای آن حدود ۵۴۰ میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه بخشی از هزینه سرمایه‌گذاری برای اجرای این طرح انجام شده است ادامه داد: این طرح در سال‌های آینده به بهره‌برداری می رسد که با افتتاح آن محصولات جدیدی به تولیدات شرکت اضافه می شود.

مدیرعامل شرکت معادن سرمک بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۴۰۰ نیرو در حوزه‌های مختلف این شرکت مشغول فعالیت هستند و در طرح توسعه جدید ۷۰ اشتغال جدید نیز ایجاد می شود.

حسینقلی همچنین ذخیره قطعی سرب تخمین زده شده در معدن آهنگران این شرکت را حدود ۲۷۵ هزار تن با عیار متوسط ۵.۲ درصد عنوان کرد و افزود: ذخیره احتمالی آن نیز حدود ۵۰۰ هزار تن تخمین زده می شود.

وی گفت: ذخیره قطعی سنگ‌آهن در این معدن که بیشتر از نوع هماتیتی است، حدود ۱۱ میلیون تن با عیار متوسط ۳۶ الی ۳۸ درصد است که سالیانه ۵۰۰ هزار تن از آن را می‌توان استخراج کرد.

به گزارش ایرنا، شرکت معادن سرمک در سال ۱۳۵۱ با هدف اولیه استخراج سرب و آهن، این دو فلز حساس در صعنت روز دنیا، با پشتوانه معدن آهنگران واقع در شهرستان ملایر تأسیس شد.

۷۵۲۸/‏۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =