۲۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۲۳
کد خبر: 83275876
T T
۰ نفر
درآمدزايي 1.6 ميليارد توماني انجمن حمايت از زندانيان مراغه

مراغه - ايرنا - مدير عامل انجمن حمايت از زندانيان مراغه با اشاره به تلاش هاي اين انجمن در راستاي درآمدزايي براي تامين نيازهاي خانوارهاي نيازمند زيرپوشش گفت: يك ميليارد و 656 ميليون تومان در طول سال گذشته در اين انجمن درآمدزايي شده است.

سيدعلاالدين نقيبي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از اين ميزان، حدود يك ميليارد و 58 ميليون تومان از طريق كمك هاي اشخاص حقيقي در قالب كمك هاي نقدي و غيرنقدي به اين انجمن بوده است.
وي ادامه داد: همچنين 80 ميليون تومان نيز از طريق كمك اشخاص حقيقي و سازمان زندان هاي كشور و 74.3 ميليون تومان نيز از محل سود سپرده هاي اين انجمن در بانك ها، درآمدزايي شده است.
نقيبب اضافه كرد: در اين مدت، 443.5 ميليون تومان نيز از طريق فعاليت هاي اقتصادي اين انجمن براي تامين نيازهاي خانوارهاي نيازمند زيرپوشش درآمد كسب شده است.
وي گفت: درآمدهاي انجمن در سال گذشته از محل اجاره مغازه ها، كيوسك هاي عريضه نويسي در مراغه و عجبشير، فروش اوراق شكواييه و نيز كارگاه هاي قاليبافي و اشتغالزايي بوده است.
وي افزود: در طول سال گذشته، بيش از 1.5 ميليارد تومان نيز براي خدمات رساني و تامين نيازهاي مادي و معيشتي خانوارهاي زندانيان مراغه و عجب شير در زندان مراغه و ساير زندان ها هزينه شده است.
وي ادامه داد: در اين مدت، 552.4 ميليون تومان در قالب كمك هاي نقدي و غيرنقدي از جمله تامين سبدهاي حمايتي، پوشاك، بسته هاي تحصيلي، خدمات درماني و سايركمك هاي مالي از طريق اين انجمن به خانواده هاي نيازمند زيرپوشش اين انجمن ارائه شده است.
وي اضافه كرد: همچنين 539.4 ميليون تومان نيز براي آزادي 69 زنداني و هزينه سفر آنان براي بازگشت به آغوش خانواده هاي خود هزينه شده است.
وي افزود: همچنين در طول سال گذشته، 99.8 ميليون تومان به زندانيان به صورت كمك مالي و نيز حدود 80 ميليون تومان نيز به عنوان دستمزد قالي بافي به زندانيان مشغول به كار در كارگاه قاليبافي اين انجمن پرداخت شده است.
به گزارش ايرنا، بيش از 450 خانوداه زندانيان شهرستان هاي مراغه و عجب شير و تعدادي از خانواده هاي زندانيان ساير شهرهاي ايران كه در زندان مراغه هستند از كمك ها و مساعدت هاي انجمن حمايت از زندانيان مراغه بهره مندند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعيت در 127 كيلومتري تبريز، مركز آذربايجان شرقي واقع است.
3077/7487