۱۵ بهمن ۱۳۹۷، ۲:۰۷
کد خبر: 83196016
T T
۰ نفر

لاشه هواپیمای سالا پیدا شد

۱۵ بهمن ۱۳۹۷، ۲:۰۷
کد خبر: 83196016
لاشه هواپیمای سالا پیدا شد

تهران- ایرنا- تیم خصوصی كه در حال جستجو برای هواپیمای مفقود شده حامل بازیكن آرژانتینی تیم كاردیف سیتی انگلیس بود، لاشه این هواپیما را در كانال مانش پیدا كرد.

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، شبكه خبری اسكای نیوز انگلیس از پیدا شدن لاشه هواپیمای حامل «امیلیانو سالا» بازیكن تازه خرید تیم كاردیف سیتی خبر داد.
یك تیم خصوصی كه برای یافتن این هواپیما استخدام شده بود، لاشه آن را در كف دریا در كانال مانش پیدا كرد و شواهد تاكنون حاكی از مرگ سالا و خلبان هواپیمایش است.
پس از آنكه هواپیمای حامل سالا در روز اول بهمن ماه از صفحه رادارهای نزدیك كانال مانش محو شد، جستجو برای یافتن آن آغاز شد اما مدتی بعد با توقف جستجو، كمپینی برای راه اندازی یك تیم جستجوی خصوصی ایجاد شد.
با موفقیت این كمپین، دو كشتی جستجو و ردگیری برای یافتن این هواپیما را آغاز كردند و امروز موفق شدند توسط دستگاه های سونار لاشه آن را در كف دریا پیدا كنند.
پیشتر دو صندلی در ساحلی در نزدیكی فرانسه پیدا شده بود كه جستجوگران گمان می كردند متعلق به همین هواپیما باشد.
سالا در روزهای پایانی دی ماه با قراردادی به ارزش 15 میلیون پوند از نانتس به كاردیف ملحق شد.
مهاجم 28 ساله آرژانتینی در فصل جاری در جریان 19 بازی كه برای نانتس به میدان رفت، 12 گل به ثمر رساند و لوشامپیونه را تحت تاثیر نبوغ گلزنی خود قرار داد.
او اوایل هفته جاری و دقایقی پیش از خارج شدن هواپیمای شخصی خود از رادار، پیامی دلهره آور با این مضمون به اقوام خود ارسال كرد: «به نظر هواپیما در حال سقوط است».
شبد**9416**1010
۰ نفر