بهره برداری از سامانه پنجره واحد خدمات سرمایه گذاری در قشم

قشم- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: سامانه پنجره واحد خدمات با هدف آسان سازی جریان اطلاعات بین این سازمان و سرمایه گذاران از طریق فناوری های نوین و به صورت برخط (آنلاین) راه اندازی شد.

حمیدرضا مومنی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، كاهش زمان سرمایه گذاری و از بین رفتن شرایط اعمال سلیقه شخصی برای جذب سرمایه گذار را از مهمترین مزیت های اجرای این طرح ارزیابی كرد.
وی اضافه كرد: ساده سازی فرآیند صدور مجوزها برای آغاز كسب و كار، حذف تشریفات زاید، كنترل طرح ها، افزایش اثر بخشی و پردازش سریع اطلاعات از دیگر ویژگی های اجرای این طرح در جهت تقویت سرمایه گذاری در جزیره به شمار می رود.
مومنی ادامه داد: با اجرای این طرح سرمایه گذاران منطقه می توانند از خدمات ثبت شركت ها همچون تعیین نام و ثبت شركت به صورت غیرحضوری بهره مند شوند.
وی گفت: بدون تردید بهره برداری از این طرح نقش مهمی در تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی در مناطق آزاد به ویژه فراهم كردن تسهیلات تولید برای فعالان اقتصادی، افزایش صادرات و تامین نیاز مالی صنعتگران از طریق جذب سرمایه گذاران خارجی ایفا می كند.
وی با اشاره به تاكیدات رهبر معظم انقلاب در بند 11 سیاست های اقتصاد مقاومتی مبنی بر استفاده از فناوری های نوین برای توسعه مناطق آزاد، گفت: از طرف دیگر راه اندازی این سامانه از طرف دولت یازدهم به عنوان یك تكلیف برای مناطق آزاد كشور تعریف شده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینكه این منطقه پیشگام در اجرای طرح یاد شده در بین دیگر مناطق آزاد است، ادامه داد: قشم با راه اندازی این سامانه به الگوی اجرایی این طرح در میان مناطق آزاد تبدیل می شود.
مومنی ارایه خدمات برخط در حوزه مجوزهای فعالیت اقتصادی در قشم شامل مراحل صدور، تمدید، اصلاح و ابطال در حوزه های مختلف تجاری، خدماتی، گردشگری، صنعتی، نفت و گاز را از خدمات ارایه شده در مرحله نخست اجرای این طرح برشمرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم یادآوری كرد: با تكمیل سامانه پنجره واحد، متقاضیان سرمایه گذاری در این منطقه راهبردی می توانند از خدماتی همچون جمع آوری و تحلیل اطلاعات، طراحی فرایندها و در نهایت نظارت مستمر و به روز رسانی این سامانه به صورت برخط برخوردار شوند.
وی اضافه كرد: تا اطمینان كامل از بی عیب بودن این سامانه، متقاضیان می توانند علاوه بر استفاده از رویه های موجود سازمانی، به صورت موازی با ورود به پرتال سازمان منطقه آزاد قشم از خدمات الكترونیكی پنجره واحد استفاده كنند.
2090/

سرخط اخبار استان‌ها