فعالیت‌های سازمان منطقه آزاد قشم الکترونیکی می‌شود

قشم- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: امید است تمام فعالیت‌های سازمان تا پایان شهریور ماه به صورت سیستمی و الکترونیک طراحی و راه اندازی شود.

حمیدرضا مومنی روز پنجشنبه در آیین رونمایی از سامانه الکترونیکی صدور پروانه ساختمانی منطقه آزاد قشم افزود: به دلیل حجم بالای فعالیت و حساسیت‌های موجود در مدیریت معماری و شهرسازی، این بخش در اولویت اجرای این طرح قرار گرفت.

وی افزود: بر این اساس، امروز صدور پروانه‌های ساختمانی برپایه مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع با سامانه الکترونیکی محقق شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بر لزوم هماهنگی کارمندان با استفاده از فنآوری‌ و برنامه های نرم افزاری تاکید کرد و افزود: استفاده از سامانه‌های نرم افزاری و داده های آن، اطلاعات جزیره را کامل و به تحلیل عملکرد سازمان و جامعه کمک می‌کند تا با نگاهی کارشناسانه  و نظارت دقیق روند توسعه منطقه رصد شود.

وی ادامه داد: به کمک این فرآیند می‌توانی درخواست‌های نهفته مردم را یافت و ضمن رفع نواقص، حقوق مردم را تامین و نقطه ضعف ها را برطرف کرد.

مومنی با اشاره به مشکلات مختلف در واگذاری‌ها اظهار کرد: با شفاف سازی ساختار و ارایه اطلاعات به صورت اینترنتی، آگاهی مردم از حقوق شهروندی افزایش و بسیاری از سوتفاهم‌ها در روند اجرای کار کاهش می یابد.

وی افزود:  مردم باید از شرایط ساخت مکان‌های مختلف از جمله مرکزهای گردشگری، تجاری و غیرآن آگاه باشند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد:  این سازمان به عنوان یک منطقه آزاد باید فراتر از سرزمین اصلی عمل کند و باید بتواند با یک اشراف کامل در حوزه عملکردی خود، از روند انجام امور توسط واحدها به صورت لحظه‌ای گزارش تهیه کند.

وی در پایان با اشاره به روند رو به رشد جمعیت در قشم خاطرنشان کرد: مدیران سازمان باید به فکر راحتی مردم باشند و از هم اکنون از طراحی فضاهای ترافیکی، پارکینگ‌ها و مسیرهای ترددی تا صدور مجوز فعالیت‌های اقتصادی براساس درصد جمعیت و میزان درآمدزایی آن‌ها برنامه ریزی کنند تا به بنگاه‌های اقتصادی جزیره آسیبی وارد نشود.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =