۲۵ بهمن ۱۳۸۷، ۰:۰۱
کد خبر: 9889985
T T
۰ نفر
شهرآورد 66/ پنجمین تساوی متوالی سرخ آبی پایتخت (تکمیلی ) ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/11/25 ورزش.فوتبال.شهرآورد 66 شصت و ششمین جدال تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس تهران عصر جمعه با نتیجه تساوی خاتمه یافت.
بازیکنان استقلال و پرسپولیس در نیمه نخست با تفکراتی کاملا محتاطانه وارد زمین شدند به طوریکه بازی درگیرانه و پرتعداد دو تیم در میانه زمین باعث شد تا فرصت گلزنی برای مهاجمان ایجاد نشود.
دراین نیمه استقلال بر روی اشتباهات بازیکنان پرسپولیس صاحب دو موقعیت گلزنی شد که این فرصت ها به هدر رفت.
در دقیقه 40 استقلال بر اثر اشتباه مدافعان حریف صاحب یک موقعیت گلزنی شد که علیرضا حقیقی دروازه بان پرسپولیس شوت آرش برهانی را مهار کرد.
در وقت های تلف شده نیمه نخست ، خسرو حیدری هافبک استقلال سانتری را از جناح راست بر روی دروازه حریف ارسال کرد و مجتبی شیری مدافع پرسپولیس به اشتباه در حال باز کردن دروازه تیم خودی بود که سپهر حیدری دیگر مدافع پرسپولیس توپ را از روی خط دروازه خارج کرد.
اما شرایط بازی در نیمه دوم تغییر کرد به گونه ای که از اشتباهات بازیکنان دو تیم کاسته و سرعت بازی افزایش یافت.
در نیمه دوم، استقلالی ها بازی را پر فشار آغاز کردند و توانستند نبض بازی را در اختیار بگیرند.
آبی پوشان در دقیقه 57 از جناح چپ صاحب یک موقعیت ایده آل شدند. در این لحظه آرش برهانی مهاجم این تیم پاس عرضی مناسبی را برای مجتبی جباری فرستاد که جباری با شوت دقیقی دروازه پرسپولیس را باز کرد.
پس از این گل، پرسپولیسی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند تغییر آرایش داده و از جناحین سعی در باز کردن دروازه حریف داشتند.
در این نیمه سپهر حیدری، ایوان پترویچ و علیرضا نیکبخت واحدی صاحب موقعیت گلزنی شدند اما نتوانستند از این فرصت ها استفاده کنند.
در ادامه بازی، محمد منصوری، علی عسگر و هادی نوروزی به ترتیب جانشین کریم باقری، ایوان پترویچ و رحمان رضایی شدند تا بر قدرت خط حمله پرسپولیس افزوده شود.
استقلالی ها که پس از زدن گل، در نیمه زمین خود تجمع کرده و در اندیشده ضد حمله بودند در اواسط نیمه دوم صاحب سه موقعیت گلزنی شدند که فرهاد مجیدی و سیاوش اکبر پور ( دوبار) قدر این فرصت ها را به خوبی ندانستند.
حملات گسترده سرخ پوشان در اواخر نیمه دوم ادامه یافت به طوریکه این تیم صاحب چندین کرنر پیاپی بر روی دروازه وحید طالب لو دروازه بان استقلال شد که آخرین کرنر این تیم در دقیقه 90+2 به ثمر نشست.
در این صحنه پرسپولیسی ها از جناح چپ صاحب یک ضربه کرنر شدند که ضربه سر علی کریمی با دست علی علیزاده مهاجم استقلال برخورد کرد تا یک ضربه پنالتی به سود سرخ پوشان گرفته شود.
مازیار زارع هافبک شمالی پرسپولیس نیز این ضربه پنالتی را به تور دروازه استقلال دوخت داد تا دو تیم به پنجمین تساوی متوالی یک بر یک خود دست یابند.
در مجموع دو تیم در این بازی دو نیمه کاملا متفاوت را به نمایش گذاشتند اما باز هم نتوانستند مقابل حریف دیرینه خود به برتری برسند.
شماره 069 ساعت 16:57 تمام
۰ نفر

سرخط اخبار ورزش