۳ دی ۱۳۸۷، ۰:۰۱
کد خبر: 9886405
T T
۰ نفر
اتفاق نظر مسوولان ورزش، مجلس و سازمان بازرسی در خصوص دوشغله های ورزش ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/03 ورزش.ورزش های توپی.فوتبال.فوتبال رییس سازمان تربیت بدنی با مثبت ارزیابی کردن نشست مشترک امروز (دوشنبه ) مسوولان ورزش، مجلس و سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: به منظور حضور برخی از مسوولان در ورزش اتفاق نظر صورت گرفت.
محمد علی آبادی رییس سازمان تربیت بدنی که در حاشیه گردهمایی مدیران باشگاه های فوتبال در محل آکادمی فوتبال با خبرنگاران سخن می گفت، افزود: در این نشست که مسوولان سازمان بازرسی کل کشور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند توافقات مثبتی در جهت اصلاح موانع قانونی برای ادامه کار برخی از مسوولان دو شغله در ورزش حاصل شد.
وی گفت: اگر قرار باشد حضور تعداد پرشمار مدیران ورزشی را که به طور همزمان سمت های مختلفی نیز دارند، از ورزش حذف شوند، نیازمند هزینه بالایی خواهیم بود تا مدیران جدید را به ورزش تزریق کنیم.
وی ادامه داد: مدیران دوشغله ورزش از فیلتر سازمان تربیت بدنی عبور کرده اند، بنابراین کار دشواری است که به تعداد آنها، مدیرانی لایق پیدا کنیم که مورد تایید سازمان باشد.
رییس سازمان تربیت بدنی در ادامه به اهمیت فوتبال در کشور اشاره کرد و گفت: فوتبال مهمترین بحث ورزشی دنیا است و باید برای اعتلای آن هر کاری انجام داد، فوتبال به دلیل مورد توجه بودن باید زیر ذره بین قرار بگیرد و مسوولان ابزار و شرایط لازم را برای پیشرفت آن فراهم کنند.
وی همچنین در مورد خصوصی سازی باشگاه های فوتبال نیز چنین گفت: خصوصی سازی بحثی نیست که بتوان به راحتی به آن رسید، خصوصی سازی فوتبال نیازمند جلسات متعددی است که باید کارشناسان با ارایه نظرات خود برای رسیدن به این مهم کمک کنند و البته باید این را هم در نظر گرفت که خصوصی سازی یک شبه به سرانجام نمی رسد و باید با فراهم شدن شرایط و امکانات به این هدف برسیم.
محمد علی آبادی همچنین درباره لیگ برتر فوتبال گفت: فوتبال به جامعه شور و نشاط تزریق می کند، پس باید به دنبال این باشیم که با فراهم کردن شرایط و امکانات لازم، لیگ برتر را با حضور 30 تیم برگزار کنیم تا از این طریق شهرهای بیشتری از منفعت های فوتبال بهره مند شوند.
رییس سازمان تربیت بدنی در پایان سخنانش با کنایه به برخی بی اخلاقی ها در فوتبال اظهار داشت: بعضا دیده می شود که مربیان فوتبال رفتارهایی نابهنجار را از خود نشان می دهند، پیشنهاد من این است که اگر کسی در هر مسوولیتی اخلاق را رعایت نکرد، از فوتبال حذف شود تا این گونه افراد به الگویی نامناسب برای تماشاگران تبدیل نشوند.
گفتنی است، در نشست امروز همه اعضای حاضر در جلسه بر ضرورت حضور برخی مسئولان در عرصه ورزش اتفاق نظر داشتند و تنها بحث در خصوص تهیه طرحی برای حضور مجاز برخی از مسئولان دولتی در سمت های ورزشی بود.
بنابر این در صورت تنظیم و اصلاح این طرح، مجلس روز یکشنبه در اولین جلسه خود بعد از تعطیلات، این موضوع را بررسی خواهد کرد.
شماره 057 ساعت 18:25 تمام
۰ نفر

سرخط اخبار ورزش