۱۴ آذر ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 9828929
T T
۰ نفر
درخواست پوتین از مالک روس چلسی و نگرانی انگلیسی ها ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/09/14 ورزش.فوتبال.فیفا تهران - ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه برای عمل به وعده هایی که برای میزبان جام جهانی 2018 به فیفا داده است، دست به دامان رومن آبراموویچ میلیارد روسی و مالک باشگاه چلسی در انگلیس شد.
رسانه های انگلیسی گزارش دادندکه این بار قرار است آبی پوشان لندن قربانی تصمیم فیفا برای رد درخواست این کشور برای میزبانی جام جهانی 2018 شوند.
مسئولان فوتبال انگلیس نگران هستندکه فوتبال روسیه با فشار بر آبراموویچ برای هزینه کردن میلیون ها دلار در زادگاهش بخواهد از قهرمان لیگ برتر انگلیس برای میزبانی جام جهانی 2018 هزینه کند.
نگرانی ها زمانی قوت گرفت که پوتین از مالک چلسی خواسته است برای خرج کردن دلارهایش میهن خود را در اولویت قرار دهد.
پوتین به حدود 10 میلیارد دلار برای ساخت 13 ورزشگاه جدید، بازسازی سه ورزشگاه دیگر و تامین مالی جام جهانی نیاز دارد. به نظر می رسد آبراموویچ از عهده تامین بخشی از این هزینه برآید یا حداقل رییس سابق روسیه که رسانه های انگلیسی به همین سبب او را ظالم می خوانند ، چنین توقعی دارد.
انگلیسی ها نگران هستندکه آبراموویچ که از سال 2003 تاکنون 726 میلیون پوند در باشگاه چلسی هزینه کرده است ، سرمایه هایش را پس بگیرد یا حداقل در سرمایه گذاری های آینده تجدید نظر کند.
پوتین گفته است که به او ( آبراموویچ) اجازه دهید قدری سر کیسه را شل کند . او زیاده از حد پول دارد.
نخست وزیر روسیه افزود: می خواهیم در گردش مالی برای میزبانی جام جهانی روسیه سهم دولت را به حداقل برسیم و نمی توانم انکار کنم که به امکان مشارکت آبراموویچ در حداقل یکی از این پروژه ها فکر می کنم.
سخنگوی باشگاه چلسی شنبه شب اعلام کرد که همکاری آبراموویچ با روسیه برای میزبانی جام جهانی 2018 هیچ ارتباطی با این باشگاه ندارد.
در عین حال جان مان سخنگوی آبراموویچ در مسکو گفت که او هر طرحی در این زمینه را بررسی خواهد کرد.
وی گفت: آبراموویچ در حال حاضر سرمایه گذاری هنگفتی در فوتبال روسیه کرده است . او از میزبانی روسیه حمایت می کند و به همکاری های خود با زادگاهش ادامه خواهد داد.
سخنگوی آبراموویچ در مسکو گزارش رسانه های روسیه مبنی بر آن که رییس او یک میلیارد دلار برای میزبانی روسیه هزینه خواهد کرد را رد کرد و گفت: هیچ مبلغی برای مشارکت آبراموویچ در این زمینه تعیین نشده است.
وی افزود:او مبلغ هنگفتی برای میزبانی روسیه در جام جهانی هزینه خواهد کرد ولی مسلما حمایتش از چلسی ادامه خواهد داشت .
1553/1581 شماره 021 ساعت 10:36 تمام
۰ نفر