۳۰ تیر ۱۳۹۰، ۰:۰۱
کد خبر: 9810211
T T
۰ نفر

با کسب هفت مدال رنگارنگ ؟

۳۰ تیر ۱۳۹۰، ۰:۰۱
کد خبر: 9810211
با کسب هفت مدال رنگارنگ ؟ درخشش ملی پوشان جوان کاراته ایران در روز نخست رقابت های آسیایی ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/04/30 ورزش.رزمی.کاراته تهران- جوانان کاراته ایران با کسب هفت مدال رنگارنگ روز نخست رقابت های قهرمانی آسیا را با موفقیت پشت سر گذاشتند.
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا؟ یازدهمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی جوانان آسیا با حضور نمایندگان 33 کشور از صبح امروز به میزبانی چین و در شهر گوانگ جو آغاز شد.
تیم ایران که در دوره گذشته این مسابقات با اقتدار عنوان قهرمانی رده سنی جوانان را کسب کرد و به حکومت چند ساله ژاپنی ها پایان داد، برای دفاع از عنوان نخست خود راهی چین شد و در اولین روز نیز عملکرد خوبی را از خود برجای گذاشت.
هرچند جوانان کشورمان برای رسیدن به محل برگزاری مسابقات مسیری 32 ساعته را پشت سر گذاشتند و تنها یک روز قبل از آغاز رقابت ها وارد گوانگجو شدند اما عملکرد خوبی در روز آغازین پیکارها داشتند.
جوانان ایران در روز نخست این پیکارها به دو نشان طلا، یک نقره و چهار برنز در دو بخش مردان و زنان دست یافتند تا از همان ابتدا خود را به عنوان مدعی اصلی قهرمانی معرفی کنند.
از این تعداد مدال به دست آمده در روز نخست یک نقره و دو برنز توسط زنان به دست آمد تا بازهم کاراته کاران ایران توانایی های فنی خود را به اثبات برسانند.
علی نجفی در وزن منهای 63 کیلوگرم بخش کومیته انفرادی (مبارزه ) آقایان رده سنی 15-14 سال در دیدار پایانی با برتری مقابل حریف قزاقستانی به مقام قهرمانی این مسابقات دست یافت.
بر اساس این گزارش، علی نجفی در دیدار نیمه نهایی حریفی از کشور ژاپن را شکست داده بود.
با این اوصاف نجفی اولین مدال آور طلایی کاروان کاراته ایران در چین لقب گرفت و مسعود پرویز در وزن منهای 70 کیلوگرم بخش کومیته انفرادی آقایان رده سنی 15-14 سال حریفی از ژاپن را با نتیجه 5 بر یک شکست داد تا دومین مدال طلا را کسب کرده و پرچم پرافتخار ایران را در به اهتزاز درآورد.
مائده نصیری در کاتای انفرادی (اجرای فرم ) تنها مدال نقره ایران را کسب کرد و فائزه چیذری، مهدی عافیتی، محمد حسینی و زینب عزیزی دیگر نمایندگان کشورمان موفق به کسب 4 مدال برنز شدند تا ایران در مجموع در روز اول 7 مدال را از آن خود کند.
جوانان ایران در رده سنی 16-17 سال از صبح فردا کار خود را آغاز خواهند کرد و رقابت های رده سنی بزرگسالان نیز شنبه و یکشنبه برگزار خواهد شد.
تیم ایران سال دوره گذشته رقابت های بخش بزرگسالان را نیز با شش مدال طلا و یک برنز و کسب عنوان قهرمانی به پایان رساند.
**3783 1553 شماره 048 ساعت 16:26 تمام
۰ نفر

سرخط اخبار ورزش