۲۷ مهر ۱۳۸۷، ۰:۰۱
کد خبر: 9683228
T T
۰ نفر
رابطه گروهک منافقین با آمریکا، ازنگاه کارگردان آمریکایی ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/07/27 فرهنگی.فیلم .سینما جیمز لانگلی کارگردان مطرح آمریکایی در فیلمی مستند، رابطه گروهک منافقین با آمریکا را در جشنواره بین المللی سینما حقیقت روی پرده برد.
به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، برنامه نمایش این فیلم با استقبال مستندسازان و علاقمندان به سینمای مستند، در سالن شماره یک سینما فلسطین برگزار شد.
مستند گزارشی یک ساعته رابطه گروهک منافقین با آمریکا، در قالب مصاحبه های مختلف با اعضای این گروهک تروریستی، قربانیان ترور و شخصیت های آمریکایی مرتبط با فعالیت های منافقین ساخته شده است .
لانگلی، در این مستند به مرور حوادث انقلاب اسلامی با استفاده از تصاویر آرشیوی و فعالیت های سیاسی گردانندگان گروهک منافقین قبل از انقلاب و اوایل انقلاب و اعلام عملیات تروریستی این گروهک تروریست بر علیه نظام جمهوری اسلامی می پردازد.
گپ و گفت با دانشجویان فریب خورده و اعضای این گروهک و نحوه پیوستن آنان به سازمان منافقین، فعالیت های آنان در آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و نگاهی گذرا به منابع تامین مالی آنان، از جمله بخش های تصویری این مستند است.
لانگلی ،کارگردان این مستند در ابتدای فیلم توضیحاتی مبنی بر بررسی نقش سازمان منافقین در شکل گیری عملیات تروریستی بر علیه جمهوری اسلامی ایران و نقش گروهک تروریستی در حوادث مربوط به انقلاب را از اهداف ساخت این فیلم مستند عنوان کرد.
مستند رابطه گروهک منافقین با آمریکا در کنار سایر آثار مطرح این کارگردان همچون عراق تکه تکه شده و مادر ساری نگاهی انتقادی به حضور آشکار و نهان آمریکا در سایر کشورها دارد.
درجشنواره امسال سینما حقیقت آثار سینما گران 86 کشور جهان در قالب بخش های رقابتی و غیر رقابتی حضور دارند.
این جشنواره 23 مهرماه آغاز و تا 28 مهرماه در سینماهای فلسطین ، قیام ، تالار فارابی دانشگاه هنر ادامه دارد.
شماره 011 ساعت 11:48 تمام
۰ نفر