۱۷ بهمن ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 9641362
T T
۰ نفر
فراخوان بخش موسیقی جشنواره هنری ایران 1404 اعلام شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/11/17 فرهنگی.داخلی.موسیقی تهران- فراخوان بخش موسیقی جشنواره هنری ایران 1404 با تخصیص 245 میلیون ریال جایزه نقدی برای برندگان آن اعلام شد.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا ، بنابراعلام روزیکشنبه دبیرخانه موسیقی جشنواره ، بخش موسیقی این جشنواره با موضوع فرهنگ و هنر ایرانی با محوریت ایران 1404 و چشم انداز آن در گونه های موسیقی کلاسیک، سنتی و پاپ اثر می پذیرد.
بنابراین گزارش، با توجه به اهمیت بخش های مختلف موسیقایی و گستردگی موضوعی در موسیقی، علاقه مندان به شرکت در این بخش، می توانند در سه محور آهنگ ترانه، قطعه کرال یا سرود و نماهنگ آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.
بر این اساس، آثار باید روی لوح فشرده به همراه فایل مشخصات کامل صاحب اثر (نام، نام خانوادگی، شماره تماس، نشانی، نشانی اینترنتی ) و مشخصات کامل اثر (نام شاعر، آهنگساز، خواننده و....) باشند.
آثار موسیقی برای جشنواره هنری 1404 با محوریت موضوع جشنواره یعنی چشم انداز هنری 1404 در اولویت است. همچنین آثار برای داوری باید بین دو تا پنج دقیقه باشد.
پس از داوری آثار بهترین گروه های سرودی که اجرای صحنه ای خواهند داشت، تمامی موسیقی های برگزیده برای جشنواره از سوی هیات داوران به صورت آلبوم منتشر می شود.
در بخش کرال یا سرود نیز جایزه به سرپرست گروه تعلق می گیرد. همچنین منتخب بهترین تولید نماهنگ نیز پخش رسانه ای خواهد داشت.
جوایز هرکدام از برگزیدگان بخش موسیقی جشنواره هنری ایران 1404 عبارت از نفر اول آهنگسازی 50 میلیون ریال، نفر دوم 30 میلیون ریال و نفر سوم 20 میلیون ریال خواهد بود.
در بخش اشعار سروده شده جایزه نفر اول 10 میلیون ریال، نفر دوم هفت میلیون و 500 هزار ریال و نفر سوم 5 میلیون ریال است.
در بخش تکخوان یا خواننده جایزه این بخش به ترتیب برای نفرات اول تا سوم 10 میلیون ریال، نفر دوم هفت میلیون و 500 هزار ریال و نفر سوم 5 میلیون ریال خواهد بود.
در بخش سرود نیز نفرات اول تا سوم به ترتیب 15 میلیون ریال، نفر دوم 10 میلیون ریال، و نفر سوم 5 میلیون ریال را دریافت می کنند.
در بخش نماهنگ تنها به نفر اول (موسیقی، تنظیم، شعر، تصویر و غیره ) 70 میلیون ریال جایزه اهدا می شود.
براساس این فراخوان، تبیین و تفسیر اهداف یاد شده در سند چشم انداز در قالب آثار مختلف هنری، تعمیق و ایجاد خودباوری در هرچه بهتر و با کیفیت تحقق سند چشم انداز، ایجاد انگیزه و افزایش انرژی و روح همکاری و همیاری در تحقق سند چشم انداز 20 ساله نظام و ایجاد زمینه مناسب همدلی میان اقشار مختلف کشور به جهت دمیدن انرژی و نشاط در جامعه ؟ چهار محور این جشنواره اند.
آخرین مهلت ارسال آثاربه دبیرخانه جشنواره 10 اردیبهشت 1390 است، ضمنا تاریخ برگزاری جشنواره پایان اردیبهشت 1390 تعیین شده است.
دبیرخانه این جشنواره به نشانی تقاطع خیابان حافظ و سمیه، روبروی دانشگاه امیرکبیر، حوزه هنری، طبقه دوم است و هنرمندان می توانند برای اخذ اطلاعات بیشتر با شماره 88898034-021 تماس گرفته یا به سایت اینترنتی جشنواره به نشانی ir.1404 iranart.WWW مراجعه کنند.
حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان صدا و سیما، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، معاونت اجتماعی شهرداری تهران و بنیاد شهید و امور ایثارگران مراکزی هستند که در برگزاری این جشنواره مشارکت دارند.
فراهنگ 1588**9187** شماره 095 ساعت 17:25 تمام
۰ نفر