۲۲ آذر ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 9637564
T T
۰ نفر
تجهیز سردخانه های میوه و سبزیجات به نانوجاذب های اتیلن ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/09/22 علمی آموزشی.نانو.سردخانه تهران- صاحبان صنایع انبارداری از جمله سردخانه های میوه و سبزیجات از نانوجاذب های ارائه شده در سمینارهای تکمیلی کاربرد فناوری نانو در کیفیت محصولات زراعی استقبال کردند.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا و به نقل از ستاد ویژه توسعه نانو، این سمینارها برای سومین بار با عناوین کاربرد فناوری نانو در کیفیت کیوی و کاربرد فناوری نانو در مدیریت کیفیت مرکبات در روزهای 21 و 28 آبان ماه امسال و با هدف افزایش سهم بازار و اطلاع رسانی در زمینه کاربرد هر یک از محصولات تولیدی برگزار شد.
از محصولات ارائه شده در این سمینارها می توان ارائه دو مدل نانوجاذب برای سردخانه ها و نانوپوشش های میوه را برشمرد.
علاوه بر این، نمایش نحوه عملکرد این محصولات در باغاتی که پیش از این از آنها استفاده شده بود، از برنامه هایی بود که در حاشیه این سمینارها برگزار شد.
نصب نانوجاذب های اتیلن در محیطهای نگهداری و کانتینرهای حمل میوه و سبزیجات باعث ماندگاری بیشتر میوه و سبزی می شود. از سویی ضایعات میوه و سبزیجات به همان نسبت کاهش پیدا می کند.
افزایش سرعت پنج برابری جذب گاز اتیلن نسبت به محصولات مشابه خارجی از دیگر مزیت های نانوجاذب ها به شمار می رود.
همچنین با توجه به اینکه در این محصولات از زئولیت های طبیعی استفاده شده، بهای تمام شده این محصولات نسبت به نمونه های خارجی ارزانتر بوده و به همین نسبت در بازارهای داخلی و خارجی از مزیت رقابتی برخوردار است.
فروش 65 دستگاه نانوجاذب و 40 بسته نانوپوشش میوه جهت نصب در یخچال سردخانه ها و فروشگاه ها، از جمله دستاوردهای این دو سمینار بوده است.
تولید نانوجاذب های اتیلن که فرآورده موادی چون زئولیت های طبیعی و مواد اکسنده اتیلن نظیر پرمنگنات پتاسیم است، در شرکت زیست پژوهان خاورمیانه از بهمن ماه 1387 آغاز شد.
علمی 1584**2038** شماره 023 ساعت 11:14 تمام
۰ نفر