۱۵ آذر ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 9637063
T T
۰ نفر

یکی از وعاظ تهران

۱۵ آذر ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 9637063
یکی از وعاظ تهران مداحان بهترین شعرهای حماسی را از واقعه کربلا برای مردم بخوانند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/09/15 فرهنگی.معارف.عزاداری تهران - حجت الاسلام سید ابوالقاسم شجاعی یکی از وعاظ تهران بمناسبت آغاز ماه محرم الحرام گفت: مداحان باید در ایام عزاداری سید الشهدا (ع) بهترین شعرهای حماسی را از واقعه کربلا برای مردم بخوانند.
به گزارش خبرنگار معارف گروه فرهنگی ایرنا، شجاعی روز دوشنبه در گردهمایی مداحان اهل بیت (ع) که در آستان مقدس امام زاده حسن (ع) برگزار شد با اشاره به جمله معروف درباره اهمیت قیام امام حسین (ع) گفت: اسلام بدست پیامبر (ص ) بوجود آمد و بدست امام حسین (ع) حفظ شد.
وی همچنین گفت: انقلاب اسلامی ایران از همین عزاداری ها بوجود آمد، همانطور که امام راحل (ره ) فرمودند که ما انقلاب را از محرم و صفر داریم.
حجت الاسلام شجاعی با تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم گفت: پوشیدن لباس سیاه در اسلام مکروه است مگر در عزای امام حسین (ع).
در این مراسم که با حضور جمع کثیری از مداحان ، ذاکرین ومرثیه سرایان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) برگزار شد، آیین شال گذاری و سیاه پوشانی مداحان و مرثیه خوانان حسینی بمناسبت آغاز ماه محرم انجام شد.
مراسم شال گذاری و سیاه پوشانی مداحان و عزاداران حسینی با همکاری مجمع بیت الاحزان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران در آستان مقدس امام زاده حسن (ع) در خیابان قزوین همه ساله برگزار می شود.
فراهنگ ** 1003 ** 1918 شماره 096 ساعت 18:42 تمام
۰ نفر