۱۰ مهر ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 9632937
T T
۰ نفر
چهارمین همایش ملی نخبگان جوان 13 مهر برگزار می شود ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/07/10 علمی آموزشی.سلطانخواه.نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزاری چهارمین همایش ملی نخبگان جوان را از مهمترین رویدادهای جامعه علمی کشور را دانست.
به گزارش روز شنبه ایرنا، نسرین سلطانخواه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست خبری چهارمین همایش ملی نخبگان جوان عنوان داشت: طیف وسیعی از شخصیت های علمی و نخبگان کشور با دوره های سنی مختلف از جمله مدعوین این همایش محسوب می شوند.
وی به تکمیل نسبی ضوابط و عملیات شدن سامانه شناسایی نخبگان و برنامه ریزی برای ارتقاء استعدادهای برتر اشاره نمود و افزود: هم اکنون نزدیک به ده هزار نخبه در بنیاد تحت پوشش قرار گرفته اند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطر نشان ساخت: چهارمین همایش با محوریت پشتیبانی از دستاوردهای نخبگان و تبادل ایده و مفاهمه میان استعدادهای برتر و مسئولان نظام ترتیب داده شده است.
سلطانخواه عناوینی همچون بنیاد ملی نخبگان،اهداف شیوه ها و عملکردها و نقد و بررسی نظام ارزیابی علمی در دانشگاه ها را از جمله موضوعات نشست های پنجگانه در این همایش دانست و افزود: نخبگان و نهضت آزاد اندیشی ، نخبگان و فرصت آفرینی و تولید ثروت از علم و تحقیقات دانشگاهی و همچنین نقش نخبگان در تولید علم از دیگر موضوعات قابل بحث در نشست های چهارمین همایش ملی نخبگان جوان محسوب می شود.
رییس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به سطح کیفی شرکت کنندگان در این همایش گفت: 48 درصد از ثبت نام کنندگان برای حضور در این همایش دارای مدارک کارشناسی ارشد به بالا و 72 درصد آنان دارای مدارک کارشناسی به بالا می باشند.
سلطانخواه با بیان اینکه تا کنون حدود هزار نفر از نخبگان علمی برای شرکت در همایش چهارم اعلام آمادگی نموده اند افزود: در حال حاضر 24 درصد این همایش را برگزیدگان المپیادهای دانش آموزی، 27 درصد برگزیدگان جشنواره های علمی، 20 درصد رتبه های برتر آزمون های سراسری، 6 درصد المپیادهای دانشجویی و 10 درصد را مخترعین شامل شده اند.
وی ضمن بیان برنامه های روز اول و دوم این همایش افزود: از جمله سخنرانان مطرح در چهارمین همایش ملی نخبگان جوان می توان به سخنرانی رئیس سازمان انرژی اتمی با موضوع تاثیر فناوری هسته ای در پیشرفت کشور اشاره کرد که در مراسم افتتاحیه انجام می پذیرد.
سلطانخواه همچنین دیدار نخبگان با مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری را از جمله برنامه های مهم این همایش دانست و افزود: بازدید از مراکز علمی،صنعتی و فرهنگی با حضور طیفی از شرکت کنندگان در گروه های مجزا و برنامه ریزی شده مرتبط با تخصص و رشته تحصیلی نخبگان در دستور کار سومین روز این همایش محسوب می شود.
گفتنی است این همایش 3روزه در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تاریخ های 13 و 14 مهرماه امسال با حضور 1000نفر از نخبگان و استعدادهای برتر برگزار می شود.
شماره 029 ساعت 14:30 تمام
۰ نفر