۲۳ شهریور ۱۳۹۰، ۰:۰۱
کد خبر: 9612159
T T
۰ نفر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

۲۳ شهریور ۱۳۹۰، ۰:۰۱
کد خبر: 9612159
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: نجف به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2012 انتخاب می شود ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/06/23 فرهنگی.داخلی.سفر چهارم خلخال - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شهر نجف در عراق به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2012 میلادی معرفی خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدمحمد حسینی روز چهارشنبه در دور چهارم سفرهای استانی هیات دولت به استان اردبیل، با اعلام این خبر در نشست شورای اداری شهرستان خلخال، افزود: انتخاب شهر نجف به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، بطور قطع زمینه گسترش هرچه بیشتر ارتباطات فرهنگی میان دو کشور مسلمان ایران و عراق را فراهم خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: همانطور که پیشتر نیز اعلام شد، جمهوری اسلامی ایران آمادگی لازم برای فعالیت های فرهنگی و هنری مختلف در این شهر را دارد که این موضوع در دیدارهای اخیر با مقامات عراقی نیز تاکید و یادآوری شده است عضو کابینه دولت دهم با اشاره به مشترکات فرهنگی و تاریخی دو ملت ایران و عراق، گفت: در شرایط کنونی انتخاب شهر نجف به عنوان پایتخت فرهنگی اسلام در یک کشور شیعه نشین به نفع جهان اسلام نیز خواهد بود.
حسینی در ادامه همچنین با اعلام تحقق مصوبات فرهنگی دوره سوم سفرهای استانی دولت به استان اردبیل، خاطر نشان کرد: در این دوره از سفرهای استانی دولت دهم به این استان، 220 میلیارد ریال اعتبارات فرهنگی مصوب سفر سوم هیات دولت به استان اردبیل در جریان سفر چهارم محقق خواهد شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه یکی از برکات سفرهای استانی شناخت مشکلات شهرستان ها و گشایش گره های کور مناطق مختلف کشور است، درباره بررسی و تحقق خواسته ائمه جمعه خلخال، هشتجین، فرماندار و نماینده مردم شهرستان خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز قول مساعد داد.
فراهنگ ** 1355 ** 1071 شماره 064 ساعت 18:32 تمام
۰ نفر