۲۲ مرداد ۱۳۹۰، ۰:۰۱
کد خبر: 9608991
T T
۰ نفر

مدیر گروه فرهنگ و ادب شبکه چهار سیما:

۲۲ مرداد ۱۳۹۰، ۰:۰۱
کد خبر: 9608991
مدیر گروه فرهنگ و ادب شبکه چهار سیما: ساخت تله فیلم های مناسبتی باید با مضامین قرآنی باشد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/05/22 فرهنگی.قرآن.هنر تهران- مدیر گروه فرهنگ و ادب شبکه چهارم سیما با تاکید بر ساخت تله فیلم های مناسبتی با مضامین قرآنی گفت: باید از مرحله آزمون و خطا گذر کنیم تا بتوانیم اثری ماندگار و پرمخاطب داشته باشیم.
به گزارش گروه فرهنگی ایرنا،بنابراعلام روزشنبه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، رحمان سیفی آزاد در نشست نقد و بررسی تله فیلم های مذهبی که درغرفه معاونت سیمای نمایشگاه قرآن کریم برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: ایران تنها کشور شیعه ای است که براساس برنامه های مناسبتی اش اقدام به ساخت سریال و یا تله فیلم می کند، اما موضوع بر سر چگونگی ساخت این برنامه هاست.
وی ادامه داد: به دلیل کمبود بودجه در بخش تله فیلم، این بخش تبدیل به محلی برای آزمون و خطا شده است درحالی که باید از مرحله آزمون و خطا گذر کنیم تا بتوانیم اثری ماندگار و پرمخاطب داشته باشیم.
به گفته سیفی آزاد، ساختن تله فیلم های مناسبتی یکی از آسیب های جدی به حساب می آید چون این روزها کارگردانان و یا فیلمنامه نویسان بیشتر از آن که به درک موضوع و معنا بپردازند، دنبال مسائل اقتصادی هستند.
مدیر گروه فرهنگی شبکه چهار سیما ادامه داد: این در حالی است که باید سرمایه گذاری متمرکز بر روی فیلمنامه نویسانی که قصد و موضوع را در قالب یک سریال یا تله فیلم می پرورانند، صورت گیرد.
وی گفت: هم اکنون سرمایه گذاری و اختصاص بودجه بر اساس نیاز فیلمنامه تعریف نمی شود و فیلمنامه نویسان برای نوشتن یک فیلمنامه 3 تا 5 میلیون تومان پول می گیرند. دستمزدی که کفاف خرج زندگی یک ساله را نمی دهد.
بنابراین مجبور است که توجه خود را بیشتر از کیفیت به کمیت متمرکز کند.
سیفی آزاد با بیان اینکه راه اصلاح این مشکل، نگاه دوباره به بخش تله فیلم است، افزود: باید اختصاص بودجه متناسب با محتوا و کیفیت اثر باشد، اما این روزها شاهد هستیم که تقریبا همه تله فیلم ها از بودجه یکسانی برخوردارند.
وی درباره کم بودن تبلیغ در بخش تله فیلم گفت: تبلیغ با توجه به ظرفیت اثر صورت می گیرد و اگر اثری با کیفیت ارائه شود قطعا توجه همه رسانه ها به آن زیاد می شود، اما اگر قرار باشد اثری ضعیف تبلیغ شود، قطعا مردم سرخورده می شوند.
سیفی آزاد درباره اینکه آیا زمان تولید تله فیلم ها به پایان رسیده است، تصریح کرد که به زعم من هم اکنون باتوجه به تولید 400 تله فیلم در سال، این موضوع در حال تبدیل شدن به صنعت است و وقتی هنری به صنعت نزدیک می شود، قطعا کار به سمت حرفه ای شدن می رود.
وی ادامه داد: بنابراین پایان دادن به روند تولید این صنعت هنری، ضربه جبران ناپذیری دارد و باید این روند ادامه پیدا کند تا در آینده نزدیک شاهد تولید تله فیلم های حرفه ای باشیم.
فراهنگ 1588**2006** شماره 064 ساعت 16:10 تمام
۰ نفر

سرخط اخبار فرهنگ