۲۰ فروردین ۱۳۹۰، ۰:۰۱
کد خبر: 9601083
T T
۰ نفر
ششمین دوره مسابقات بین المللی روبوکاپ به کار خود پایان داد ..........................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 16:57 20/01/1390 ششمین دوره مسابقات بین المللی روبوکاپ آزاد ایران با معرفی تیم های برتر، به کار خود پایان داد.
به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، در این رقابت ها که از 18 تا 20 فروردین ماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، تیم MRL دانشگاه آزاد قزوین در چهار لیگ روبات های خانگی، فوتبالیست سایز متوسط، امدادگر مجازی و پرنده عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.
نتایج این دوره از رقابت ها در لیگ های متفاوت از قرار زیر است: در لیگ ربات خانگی : تیم MRL از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مقام نخست را به دست آورد و تیم BORG (بورخ ) از دانشگاه گرونینگن هلند به مقام دوم دست پیدا کرد.
در لیگ ربات انسان نما Fumanoif از دانشگاه برلین آلمان، تیم parandاز دانشگاه آزاد پرند و تیم pnuzrobot از دانشگاه پیام نور زنجان به ترتیب رتبه های اول تا سوم را از آن خود کردند.
در لیگ شبیه ساز عامل امداد: تیم circles brave از دانشگاه شیخ بهایی اصفهان مقام اول، تیم SEURedsun از دانشگاه east sothچین مقام دوم و تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مقام سوم را به دست آوردند.
براساس این گزارش ، در لیگ ربات امدادگر مجازی تیم MRL از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، تیم SAVIOUR-SBCE از دانشگاه شهید بهشتی تهران و تیم AOJRF تیم مشترک دانشگاه آمستردام هلند و آکسفورد انگلستان به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار گرفتند.
در لیگ نمایش ربات دانش آموزی : تیم خرد از مدرسه خرد رتبه نخست، تیم SIMORGH از مدرسه روشنگر رتبه دوم و تیم ROBOFISH از پژوهشکده کرمان رتبه سوم این دوره از رقابت ها را از آن خود کردند.
در لیگ ربات امدادگر دانش آموزی پیشرفته: تیم دبیرستان علامه حلی ، رتبه نخست ، تیم parmida ر R2از بنیاد فرهنگی آموزشی امام صادق (ع) رتبه دوم و تیم POOYESH از دبیرستان امام صادق رتبه سوم را کسب کردند.
در لیگ ربات امدادگر دانش آموزی ابتدایی ، تیم مدرسه راهنمایی ابوعلی سینا، SPARK از پژوهش سرای علی ابن ابیطالب (ع) و تیم SRL از مدرسه راهنمایی سما مشهد به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
در لیگ ربات فوتبال دانش آموزی پیشرفته الف (سنگین وزن ) تیم دبیرستان دخترانه فرزانگان تهران مقام نخست، تیم پایدار از دبیرستان علامه حلی 1 و تیم سورنا از دبیرستان علامه حلی 1 مقام دوم و سوم را از آن خود کردند.
در لیگ ربات فوتبال دانش آموزی پیشرفته (سبک وزن ): FAST amp8ک SMART از پژوهش سرای دانش آموزی حج امرالله خبازی از فریدون کنار تنها مقام آور این لیگ بود.
در لیگ ربات فوتبالیست اندازه متوسط از بین سه تیم شرکت کننده در این لیگ MRL از دانشگاه آزاد قزوین مقام اول را بدست آورد.
براساس این گزارش، در لیگ فوتبال دانش آموزی پیشرفته ب تیم A.B.P. Aاز دبیرستان علامه حلی 1، تیم SAEB از پژوهش سرای صائب اصفهان و تیم دبیرستان دخترانه فرزانگان تهران رتبه های اول تا سوم این دوره از رقابت ها را کسب کردند.
در لیگ ربات های زیردریایی که با رقابت 11 تیم برگزار شد، برنده اول و دوم نداشت و تیم های کاسپین وR .T. Sاز دانشگاه صنعتی شاهرود به مقام سوم دست یافت.
همچنین در این لیگ، امتیاز فنی طراحی برای بهترین طراحی را تیم MRLدانشگاه آزاد اسلامی قزوین به دست آورد.
در لیگ ربات های پرنده، تیم MRL از دانشگاه آزاد قزوین، تیم RRL و چکاوک از دانشگاه علم و صنعت و تیم Eagle Persian از دانشگاه شهید بهشتی به ترتیب مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
در لیگ شبیه ساز دو بعدی فوتبال نیز تیم های دبیرستان علامه حلی و دانشگاه گیلان و دانشگاه علم و صنعت ایران به ترتیب رتبه های اول تا سوم را بدست آوردند.
علمی 1544**9023**
۰ نفر

سرخط اخبار فرهنگ