۱۸ فروردین ۱۳۸۷، ۰:۰۱
کد خبر: 9333896
T T
۰ نفر

رییس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد:

۱۸ فروردین ۱۳۸۷، ۰:۰۱
کد خبر: 9333896
رییس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: متولدین ششم اردیبهشت 1368 می توانند درانتخابات شرکت کنند(5وآخر) ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/01/18 سیاسی.سیاست.دولت.انتخابات.هشتم.ستاد رییس ستاد انتخابات کشور گفت : کسانی که سن آنها تا زمان برگزای مرحله دوم انتخابات (ششم اریبهشت ماه سال جاری ) 18 سال تمام می شود، می توانند در مرحله دوم انتخابات شرکت کنند.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا علیرضا افشار روز یکشنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در جواب سوال خبرنگار ایرنا که از وی پرسید آیا مبنای سن رای دهندگان مرحله اول انتخابات خواهد بود ؟ گفت :: کسانی که سن آنها تا روز انتخابات به 18 سال تمام می رسد می توانند در مرحله دوم انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کنند.
وی تصریح کرد : مرحله دوم انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی در 98 شهرستان یعنی حدود یک سوم شهرهای کل کشور برگزار می شود.
رییس ستاد انتخابات کشوردر جواب سوالی در خصوص میزان هزینه دولت برای هر نامزد انتخاباتی افزود : به طور متوسط دولت برای هر داوطلب نمایندگی مجلس 50 میلیون ریال هزینه کرده است .
افشار خاطر نشان کرد : بر اساس برآوردی که یکی از استانداران به عمل آورده است در این دوره از انتخابات برای هر نامزد انتخاباتی دولت به صورت غیر مستقیم حدود 200 میلیون ریال هزینه کرده است.
وی همچنین در خصوص میزان هزینه نامزدهای انتخاباتی افزود : قانون هیچ گونه پیش بینی برای نظارت مجریان انتخاباتی بر میزان هزینه نامزدهای انتخاباتی نکرده است که به اعتقاد من این یک ضعف قانونی است که باید در آینده برطرف شود.
رییس ستاد انتخابات کشور تاکید کرد : به اعتقاد من باید دولت هزینه نامزد های انتخاباتی را تامین کند چرا که اگر احزاب و یا گروه ها هزینه نامزدهای انتخاباتی را تامین کنند، بعد از انتخابات این نمایندگان وامدار آنان خواهند بود.
افشار افزود :البته باید راهکارهایی طراحی شود تا تعداد نامزدهای انتخاباتی محدود شود تا امکان تبلیغات برای آنان از طریق صداوسیما امکان پذیرباشد.
وی اضافه کرد : طرحهایی برای محدود شدن تعداد نامزدهای انتخاباتی در دست داریم به عنوان مثال هر کدام از نامزدهای انتخاباتی باید بتواند امضا 50 تا 100 نفر از اساتید و اعضا هیات عملی دانشگاهها را در خصوص این که آنها صلاحیت داوطلبی مجلس را دارند ، جمع کنند.
وی تاکید کرد : با رییس صداوسیما در این خصوص مذاکراتی داشته ایم که در این صورت می توان امکان تبلیغ نامزدهای انتخاباتی را فراهم آورد چرا که صداوسیما بهترین وسیله برای این کار است .
رییس ستاد انتخابات کشور در جواب سوال خبرنگاری دیگری که از او پرسید آیا شما قصد دارید به نامه آقایان کروبی و خاتمی در خصوص بازشماری آرا تهران جواب مثبت دهید ؟ گفت : ما همانگونه که قبلا هم اعلام کردیم آمادگی این کار را داریم اما این کار نیاز به مجوز شورای نگهبان دارد و باید شورای نگهبان اجازه چنین کاری را بدهد.
سیام 1908-1344 شماره 050 ساعت 12:59 تمام
۰ نفر

سرخط اخبار سیاست