۱۶ آذر ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 9276530
T T
۰ نفر
وزیر کشور: ترورهای اخیراراده ملت ایران درنهضت علمی را دوچندان می کند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/09/16 سیاسی.سفر استانی.سفر به استان مرکزی اراک - وزیر کشور گفت: ترورهای اخیر دانشمندان ایرانی به دست عوامل استکبار اراده ملت را برای ادامه نهضت علمی و فناوری صلح آمیز هسته ای دوچندان می کند.
مصطفی محمد نجار روز سه شنبه در حاشیه بهره برداری از ساختمان دامپزشکی اراک در سومین سفر استانی دولت به استان مرکزی، در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی برخی عوامل این اقدام تروریستی را دستگیر کرده اند و رد پای سرویس های امنیتی کشورهای اسرائیل و آمریکا در این جنایت آشکار است.
وی گفت: اگرچه شهادت دانشمندان ایرانی در آستانه ماه محرم و عزای حسینی برای ملت ایران بسیار سخت بود ولی این خون زاینده است و شرایط جدیدی را برای ادامه راه علمی کشور فراهم خواهد کرد.
وی اضافه کرد: وزارت کشور به دنبال شناسایی و دستگیری تمامی عوامل دست اندرکار این ترورها است و در جلسات شورای عالی امنیت کشور نیز تدابیر و تصمیمات لازم برای حفاظت جان دانشمندان و برخورد با عناصر جاسوسی دارد.
وی در پاسخ به سووالی در خصوص هدفمند کردن یارانه ها گفت: مراحل مهمی از اجرایی شدن این قانون انجام شده و مراحل جدیدی نیز در حال کلید خوردن است نجار با بیان اینکه بسته های حمایتی دولت برای پشتیبانی حساب شده از اجرای هدفمند کردن یارانه ها می باشد، افزود: این بسته های حمایتی در وزارت کشور با تشکیل کمیته های اجتماعی در فرمانداریها برای رصد مشکلات عمومی مردم و در بسته های ویژه دهیاریها و شهرداریها دیده شده است.
وی اضافه کرد: در شهرداریها همزمان با طرح هدفمند کردن یارانه ها افزایش قیمتی نداریم و حمایت یارانه ای از حمل و نقل و ماشین آلات انجام خواهد شد وی افزود: افزایش نرخ در حمل و نقل شهری به شکل ناچیزی محاسبه شده و شیوه نامه نظارتی در این خصوص به فرمانداران ابلاغ شده است.
وزیر کشور در پاسخ به سووالی درباره آلودگی هوای اراک گفت: برای دولت، سلامت مردم در اولویت است و در این خصوص، باید از فعالیت واحدهای صنعتی آلاینده در این شهر بصورت جدی جلوگیری شود.
وی افزود: توسعه جایگاههای سی ان جی ، روان سازی ترافیک ، جدیت در تعویض و جمع آوری خودروهای آلاینده و ایجاد محدودیتهای حمل و نقل باید در این خصوص لحاظ شود .
وی گفت: دولت موارد مذکور را در سطح کلان شهرهای آلاینده در دستور کار دارد و 30 توصیه ایمنی را نیز ابلاغ کرده و در کنار آن، بحث بارور کردن ابرها نیز مطرح شده است.
وی در بخش پایانی سخنانش از نگاه فنی و کیفیت مناسب طرحهای افتتاحی در سفر سوم دولت به استان مرکزی سخن گفت و از مسوولان و نمایندگان مردم به خاطر روند مناسب پیشرفت های استان در مصوبات سفرهای استانی قبل تشکر کرد.
در سفر سوم دولت ، 9 طرح عمرانی و توسعه ای در اراک با اعتبار 186میلیارد تومان با حضور وزیر کشور مورد بهره برداری قرار گرفت.
گازرسانی همزمان به 20روستای اراک با افتتاح نمادین طرح گازرسانی امان آباد، بهره برداری از جاده خنداب، بازسازی 186واحد مسکونی از بافتهای فرسوده، ساختمان دامپزشکی اراک همراه با آزمایشگاه مجهز آن، مجتمع گلخانه ای امان آباد و جایگاه سی ان جی اتوبوسی در اراک از جمله طرحهایی است که به بهره برداری رسید.ک/3 7112 / 557/ 556 / 1449 شماره 137 ساعت 19:54 تمام
۰ نفر