۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 9256744
T T
۰ نفر
بالگردهای کبرا در نخستین مرحله از رزمایش ولایت 89 به پرواز در می آیند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/02/16 سیاسی.ولایت 89.جاسک جاسک- فرمانده هوانیروز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: این نیرو در مرحله نخست رزمایش با استفاده از موشک، راکت و گلوله های 20 میلیمتری بالگردهای کبرا اهداف از پیش تعیین شده را نابود می کند.
به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، امیر سرتیپ کیومرث احدی در تشریح دومین روز از مرحله نخست رزمایش بزرگ ولایت 89 در جمع خبرنگاران با اشاره به وظایف هوانیروز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: در تمرینی که امروز صورت خواهد گرفت، بالگردهای کبرا با استفاده از موشک، راکت و گلوله های 20 میلیمتری اهداف از پیش تعیین شده در دریا را منهدم می کنند.
وی با تشریح اهداف هوانیروز در این مرحله از رزمایش خاطرنشان کرد: هوانیروز از یگان های نیروی دریایی و زمینی ارتش در دو منطقه جاسک و چابهار پشتیبانی می کند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از وظایف ذاتی هوانیروز پشتیبانی از یگان های ارتش است، در این راستا با استفاده از جنگنده های بالگرد کبرا پشتیبانی از آتش همه نیروهای حاضر در رزمایش، بر عهده هوانیروز خواهد بود فرمانده هوانیروز ادامه داد: جابجایی تجهیزات و ادوات نظامی در هر منطقه و هلی بورن نیروهای تکاوران دریایی و زمینی ارتش را نیز هوانیروز انجام می دهد.
امیر سرتیپ احدی تصریح کرد: در حقیقت هوانیروز با استفاده از بالگردهای خود اقتدار نظام جمهوری اسلامی و ارتش را در این منطقه از خاک کشور به نمایش خواهد گذاشت.
وی در پایان اظهار داشت: حمل نفرات به صورت هلی بورن از چابهار به جاسک انجام خواهد شد.
رزمایش بزرگ دریایی ولایت 89، با اعلام رمز یا زهرا (س ) توسط فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه در منطقه وسیعی از آب های جنوب کشور آغاز شد.
سیام 1961//1599*9103* شماره 017 ساعت 09:50 تمام
۰ نفر

سرخط اخبار سیاست