۸ اردیبهشت ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 9255900
T T
۰ نفر
فراخوان ارسال نامه به سازمان ملل درباره تهدید اتمی ایران ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/02/08 سیاسی.اوباما.تهدید اتمی.اعترا تهران- کانون جامعه دانشگاهیان ایران اسلامی در اعتراض به تهدید اتمی ملت ایران از سوی باراک اوباما رییس جمهور آمریکا با راه اندازی پایگاه اینترنتی قصد دارند، پس از جمع آوری امضا آن را به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد ارسال کنند.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عنوان این پایگاه اینترنتی کمپین معترضین به تهدید هسته ای اوباما نام دارد و از مردم خواسته شده است تا با مراجعه به سایت ir.uni-ir.www این نامه را امضا کنند.
در نامه ای که خطاب به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد نوشته شده، آمده است: صلح و امنیت آرمان های اساسی بشریت اند، آرمان هایی که ملل متحد می کوشد در عرصه بین المللی تحقق بخشد. اما تحقق این آرمان ها در گرو استقرار عدالت است، که در برگیرنده احترام به حقوق بشر بنیادین، کرامت و ارزش انسان، حقوق برای همه ملل اعم از کوچک و بزرگ، و تعهدات ناشی از پیمان ها و سایر منابع حقوق بین الملل ، و کمک به ترقی اجتماعی و بهبود استانداردهای زندگی با آزادی بیشتر است.
منشور ملل متحد برای نیل به این هدف ها مقرر کرده است که اعضای ملل متحد در روابط بین المللی خود از تهدید به زور یا استعمال آن علیه تمامیت ارضی یا استقلال سیاسی هر کشوری خودداری نمایند.
برخلاف این پیشینه، در ششم آوریل 2010، دولت آمریکا سند بررسی مواضع هسته ای خود را منتشر کرد، که حاوی اتهامات بی اساس علیه برنامه هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران است. به دنبال انتشار این سند، رئیس جمهور و وزرای امور خارجه و دفاع آمریکا، بر پایه این پیش فرض سراسر غلط که ایران به دنبال تسلیحات هسته ای است و ان پی تی را نقض کرده است، اظهارات جنگ افروزانه ای را مطرح کردند که در تضاد کامل با روح منشور و ان پی تی می باشد.
در این نامه تاکید شده است که این اظهارات غیرمسوولانه ای نقض فاحش تعهدات ایالات متحده، براساس حقوق بین الملل ، به ویژه بند 4 ماده 2 و نیز ماده 39 منشور ملل متحد و قطعنامه 984 شورای امنیت است.
در این نامه اعتراض آمیز تاکید شده است: جمهوری اسلامی ایران نه تنها به همه تعهداتش در مورد منشور ان پی تی یایبند بوده است و همچنان پایبند خواهد بود، بلکه تحقق جهان عاری از تسلیحات کشتار جمعی، از جمله تسلیحات هسته ای را دنبال می کند.
ایالات متحده، به عنوان یکی از اعضای هسته ای آژانس هیچ گامی را در جهت اجرای ماده 6 ان پی تی برنداشته است ؟ براساس این ماده، هر یک از طرف های معاهده می کوشند مذاکرات در مورد تمهیدات موثر در رابطه با توقف مسابقه تسلیحات هسته ای را در اسرع وقت و خلع سلاح هسته ای را با حسن نیت بر اساس یک معاهده خلع سلاح عام و کامل تحت کنترل همه جانبه و موثر بین المللی دنبال کنند، بلکه علنا از رژیم صهیونیستی که مکررا منشور را نقض می کند و از پذیرش ان پی تی سرباز می زند و برنامه تسلیحات هسته ای اش را توسعه می دهد حمایت می کند.
ما به عنوان اعضای جامعه دانشگاهیان ایران، ضمن محکوم کردن این روندها، خواستار اقدامات جدی و سازنده جنابعالی برای مخالفت صریح با تهدید به استفاده از تسلیحات هسته ای و طرد آن هستیم.
شماره 021 ساعت 11:27 تمام
۰ نفر

سرخط اخبار سیاست