۶ اردیبهشت ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 9255733
T T
۰ نفر
اعتراض خبرگزاری جمهوری اسلامی به حکم صادره علیه مدیرعامل سابق ایرنا ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/02/06 سیاسی.ایرنا.قوه قضاییه مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری و مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی با انتشار نامه ای سرگشاده به رییس قوه قضاییه،حکم صادره علیه مدیرعامل سابق ایرنا را در جهت مخالف سیاست های اصولی نظام در حراست از آزادی دانست.
به گزارش ایرنا متن کامل نامه علی اکبر جوانفکر خطاب به رییس قوه قضاییه به شرح زیر است: حضرت آیت الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضاییه با سلام و احترام همانطور که مستحضر هستید، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به عنوان سازمان رسمی خبری نظام، وظایف مهم، سنگین و حساسی را در امر تولید و انتشار اخبار و اطلاعات در موضوعات و مسائل مختلف و آگاه کردن جامعه از روند تحولات داخلی و خارجی برعهده دارد.
بدون تردید انجام این رسالت خطیر مستلزم رعایت بسیاری از ظرایف و ملاحظات قانونی، مرزهای اخلاقی، شرایط سیاسی و اجتماعی و حساسیت های فردی و گروهی است. حتما تایید می فرمایید که تنوع، سرعت، گستردگی و پیچیدگی تحولات و رویدادهای خبری به گونه ای است که در برخی از موارد، احتمال تخطی از اصول کاری و حرفه ای را به امری بدیهی و گریزناپذیر تبدیل می کند.
با وجود صراحت های قانونی، سیاست همیشگی نظام و به ویژه مشی دولت مردمی و خدمتگذار جناب آقای احمدی نژاد مبتنی بر مدارا، تحمل و بردباری در برابر خطاها و رفتارهای بعضا تخریبی و غیرقابل توجیه در عرصه رسانه ای کشور بوده است. آزادی دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود و حراست از آن بیش از هر چیز مستلزم برخورداری مسوولان کشور و افراد ذی نفوذ از ظرفیت های لازم است.
بنده و برخی از همکارانم در ایرنا طی ماه های اخیر هدف خبرسازی های بی اساس و دروغین قرار گرفتیم اما ترجیح دادیم برای پاسداشت حریم آزادی، از هرگونه شکایت و پیگیری قضایی خودداری ورزیم و به فضل الهی مصمم هستیم با این نگرش به کار خود ادامه دهیم.
علاوه بر این، معتقدیم که پس از عبور عزتمندانه و مقتدرانه نظام اسلامی از مواجه با موج فتنه بزرگ، اینک دستگاه قضایی در خصوص چگونگی تعامل با عناصر پایبند به اصول نظام و مدافعان حریم ولایت از یک سو و رسیدگی به جنایات و قانون شکنی های عوامل اصلی فتنه از سوی دیگر، در معرض آزمون بسیار مهمی قرار گرفته است.
حضرت عالی آگاه هستید که بنا بر حکم قضایی صادره، مدیرعامل سابق خبرگزاری جمهوری اسلامی به چهار ماه حبس تعزیری محکوم شده است.
بنده، مدیران و همکارانم در خبرگزاری جمهوری اسلامی به صدور این حکم معترض بوده، آن را در جهت سیاست های اصولی نظام در حراست از آزادی، حفظ مصالح کشور و متناسب با شان و جایگاه رفیع دستگاه قضایی تلقی نمی کنیم و اجرای آن را موجب احساس ناامنی در محیط رسانه ای به ویژه انجام فعالیت های خبری در خبرگزاری رسمی نظام می دانیم.
از حضرت عالی که همواره با تامل و سعه صدر به مسائل کشور توجه می کنید، انتظار داریم با دخالت در این موضوع و دستور تجدیدنظر در حکم صادره، مانع از ایجاد دغدغه و نگرانی در حوزه رسانه ای کشور شوید و فعالان دلسوز، متعهد و متدین در حوزه اطلاع رسانی را در انجام وظایف خطیر و حساسی که برعهده گرفته اند، یاری فرمایید.
عزت اسلام و مسلمین مستدام علی اکبر جوانفکر مشاور مطبوعاتی رییس جمهور و مدیرعامل ایرنا سیام 9170** شماره 046 ساعت 13:35 تمام
۰ نفر