سایه آلودگی بر چهره‌ پایتخت

تهران بزرگ - ایرنا - میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون یکشنبه/۲۷ خرداد/ روی عدد ۹۶ و در آستانه آلودگی قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای تهران در مرز آلودگی قرار دارد ضمن اینکه شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ با میانگین ۱۳۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های سنی حساس قرار داشت.

همچنین بر اساس اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران، ایستگاه مناطق (۱۴ و ۲۰) در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه‌ها و سایر مناطق در وضعیت نارنجی و یا زرد است.

شهروندان تهرانی‌ از ابتدای امسال تاکنون، پنچ روز هوای پاک و ۷۳ روز هوای سالم و هشت روز هم هوای ناسالم برای گروه‌های حساس استنشاق کرده‌اند.

سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی در مجموع ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا «پاک»، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا «قابل قبول یا متوسط»، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا «ناسالم برای گروه‌های حساس»، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا «ناسالم»، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا «بسیار ناسالم» و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا «خطرناک» است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha