ادامه وضعیت قابل قبول هوای تهران

تهران بزرگ - ایرنا - براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین شاخص کیفیت هوای پایتخت، صبح شنبه ۲۶ خردادماه در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

به گزارش ایرنا، بدنبال وزش باد و بارش باران که شب گذشته در برخی مناطق تهران رخ داد، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا صبح امروز روی عدد ۷۶ و در وضعیت قابل قبول قرار دارد اما همچنان پیش‌بینی می‌شود این شرایط پایدار نباشد و همچون روزهای گذشته در برخی مناطق استان تهران گاهی وقوع رگبار و در مناطق مستعد وزش تندبادهای لحظه‌ای مورد انتظار است.

همچنین شاخص هوا در ۲۴ ساعت گذشته نیز بر روی عدد ۱۲۴ و ناسالم برای گروه‌های سنی حساس قرار داشت.

بر اساس اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران، ایستگاه پارک شکوفه (منطقه ۱۴) و شهرداری (منطقه ۱۱) در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌ سنی حساس قرار دارد و سایر نقاط پایتخت در شرایط قابل قبول است.

پایتخت نشینان از ابتدای امسال تاکنون پنچ روز هوای پاک، ۷۵ روز هوای سالم و ۷ روز هم هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده‌اند.

سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای همه گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha